REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)

BRANŻA PO GODZINACH

 

8 sierpnia 2017, 10:46

(fot. Pixabay/CC0)

Organizatorzy odbywających się w USA festiwali Edwardsville Pierogi Festival oraz Pierogi Fest walczą w sądzie o to, kto z nich będzie mógł posługiwać się w nazwie wydarzenia sformułowaniem "Pierogi Fest". O sprawie donosi dzisiejszy "Puls Biznesu, powołując się na teksty "Chicago Tribune" i Associated Press.

REKLAMADANONE - Danonki - Belka w artykułach (lipiec 2018r.)

Jak zauważa gazeta, Edwardsville Pierogi Festival, organizowany przez stowarzyszenie Edwardsville Hometown Committe, jest największym tego typu wydarzeniem za ocenem. Rocznie festiwal odwiedzany jest aż przez 300 tys. osób.

Konkurencyjny festiwal, Pierogi Fest, odbywa się w mieście Whiting w stanie Indiana. Jego organizatorzy - izba handlowa WhitingRobersdale - już w 2007 r. zastrzegli prawo do wykorzystywania nazwy "Pierogi Fest" i to oni upomnieli rywali o "uiszczenie opłaty za posługiwanie się chronionym znakiem handlowym". W odpowiedzi Edwardsville Hometown Committe postanowiło bronić swoich racji w sądzie.

Organizatorzy Pierogi Fest nie zamierzają składać broni i zapowiadają, że sami pozwą nie tylko organizatorów, ale również sponsorów konkurencyjnej imprezy.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony