REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

PRAWO I FINANSE

 

12 listopada 2019, 16:36

pieczywo, źródło: mat. prasowe

pieczywo, źródło: mat. prasowe

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zdecydował, że produkty powstałe na terenach okupowanych, nie mogą być oznaczane, jako pochodzące z kraju okupującego.

REKLAMA

TSUE odniósł się tym samym do sprawy Izraela i terenów palestyńskich. Podkreślił, że jeżeli produkt pochodzi z osiedla żydowskiego na terenach przez niego okupowanych, nie można przekonywać, że powstał on w Izraelu, a konsumenci mają prawo wiedzieć o całej sytuacji – donosi portal money.pl

Wielka Izba Trybunału wskazała, że na artykułach spożywczych pochodzących z terytoriów okupowanych przez państwo Izrael należy umieszczać nie tylko oznaczenie kraju ich pochodzenia, lecz jeśli pochodzą one z osiedla izraelskiego znajdującego się na tym terytorium, również informację o takim właśnie pochodzeniu.

To zresztą już nie pierwsza reakcja ze strony Brukseli na podobne, ekspansyjne działania państwa Izrael. Już wcześniej potępiała ona budowę nowych osiedli izraelskich na terenach palestyńskich.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony