REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)
Sklep Carrefour Bio, który działa w Belgii

Sklep Carrefour Bio, który działa w Belgii (materiały prasowe)

Sklep bez kasjerów, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i pełna automatyzacja – takie były ambitne założenia sieci Carrefour przy projektowaniu marketu w pobliżu Grand Place w Brukseli. Otwarcie placówki zapowiadano od kilku miesięcy, ale belgijska gazeta „Echo” dotarła do wiadomości, że projekt został zaniechany. Sieć Carrefour potwierdziła tę informację.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

– Ze względów technicznych i logistycznych nie możemy kontynuować tego projektu. Przeprowadzone ogólne testy nie dały oczekiwanych rezultatów” – powiedział Marco Demerling, rzecznik Carrefour Belgium.
Klienci mieli mieć dostęp do około 400 referencji w tym w pełni zautomatyzowanym sklepie. Po złożeniu zamówienia za pośrednictwem interaktywnych terminali zostało przygotowane przez maszynę. Zatrudniono by personel do odbioru towarów i pieczenia chleba.

Według „Echo” testy wykazały, że format nie spełnia potrzeb klientów. Rzecznik nie chciał sprecyzować, czy koncepcja została ostatecznie porzucona na rynku belgijskim: Dodał jedynie, że Carrefour cały czas rozwija innowacyjne koncepcje. Niedawno uruchomiono kawiarnię Carrefour, system dostawy Shipto i Carrefour Bio.

Nie wiadomo, czy podobne inicjatywy konkurentów Carrefour odniosą większy sukces. Auchan organizuje od kilku miesięcy „Auchan Minute” w Villeneuve-d'Ascq. W centrali firmy pracownicy mają dostęp do w 100 proc. zautomatyzowanego sklepu, takiego jak ten, który Carrefour chciał otworzyć w Brukseli.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony