REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot.TXM)

TXM zawarł z bankami finansującymi - PKO Bankiem Polskim i ING Bankiem Śląskim - nową umowę o utrzymaniu status quo wraz z umową wprowadzającą. Stronami Umów są także spółki zależne TXM, które są poręczycielami umów kredytowych zawartych z bankami – informuje money.pl.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

„W następstwie wygaśnięcia pierwotnej umowy standstill, o którym to zarząd informował w raporcie bieżącym nr 42/2019 na wniosek TXM, banki zamierzają kontynuować rozmowy w sprawie restrukturyzacji zadłużenia finansowego TXM wobec banków, w celu zawarcia ostatecznej umowy restrukturyzacyjnej, podejmując się wzajemnie realizacji zobowiązań opisanych w umowach" – informuje spółka w wydanym komunikacie.

Banki zobowiązały się do utrzymania i udostępniania spółce produktów bankowych wg stanu na koniec dnia 8 sierpnia 2019 r., czyli kredytu w rachunku bieżącym w PKO BP do kwoty 17,4 mln zł, limitu na akredytywy w PKO do kwoty 2,6 mln zł, limitu na gwarancje bankowe w PKO BP do kwoty 4,2 mln zł, kredytu w rachunku bieżącym w ING BSK do kwoty 2,4 mln zł, limitu na akredytyw w ING do kwoty 2,7 mln zł oraz limitu na gwarancje bankowe w ING BSK do kwoty 6 mln zł.;

W ubiegłym tygodniu ING zablokował właścicielowi sieci Textilmarket limit kredytowy (spółka mogła wykorzystać jeszcze 2,2 mln zł) oraz dostęp do kredytu na rachunku bieżącym w wysokości 2,9 mln. Na podobny ruch zdecydowało się też PKO BP. Zablokowano limit w wysokości 1,8 mln zł i środki pieniężne w kwocie 1,2 mln zł.

TXM informowało, że jeśli nie uda się odnowić umów z bankami i kredytów, firma złoży wniosek o upadłość.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony