REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

PRAWO I FINANSE

 

22 listopada 2019, 10:08

(Pixabay.com)

Nawet 70 proc. przedsiębiorców nie wie, że musi zarejestrować się w bazie danych o produktach i opakowaniach. Spóźnialskim grozi kara do miliona zł lub aresztu. Na razie w bazie zarejestrowało się 155 tys. firm, a powinno ok. 800 tys. Czas na to jest do końca 2019 r.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zobowiązani do zarejestrowania się w bazie są np. osoby prowadzące zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, mechanicy samochodowi, właściciele warzywniaków i wielu, wielu innych. Wszyscy do końca roku muszą się zarejestrować w bazie danych o produktach i opakowaniach. Na spóźnialskich czekają kary do miliona złotych, a nawet areszt. – przypomina portal money.pl.

– 60-70 proc. nie wie o nowym obowiązku. Można to szacować na podstawie zarejestrowanych już firm w bazie danych o produktach i opakowaniach (BDO) i szacowanej liczbie firm, które powinny być tam zarejestrowane – mówi serwisowi money.pl Aldona Maziak, specjalista ds. ochrony środowiska z firmy "Eco".
Obowiązek dotyczy podmiotów, które wytwarzają śmieci nie będące z zwykłymi odpadami komunalnymi. Jeśli do 1 stycznia nie zarejestrują się w BDO, nikt nie odbierze od nich odpadów, a Inspektorat Środowiska, który będzie kontrolował firmy pod tym względem, nakładać będzie wysokie kary.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony