REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

17 października 2019, 13:57

Kurier sieci Uber Eats w Warszawie

Kurier sieci Uber Eats w Warszawie (fot. Łukasz Rawa)

Gliwice i Sosnowiec to kolejne po Katowicach miasto konurbacji górnośląskiej, w którym dostępna będzie usługa Uber Eats. Dania będzie można zamawiać z ponad 50 restauracji.

REKLAMA

Dzięki uruchomieniu usługi w nowych lokalizacjach Uber Eats jest już dostępny w 14 miastach Polski.

- Cieszymy się, że Gliwice i Sosnowiec są kolejnymi - odpowiednio 13. i 14. - miastami na polskiej mapie Uber Eats. Tylko w nich jesteśmy w stanie dotrzeć do potencjalnie 400 tys. konsumentów, a łącznie, w całym naszym kraju już do ponad 6,5 mln Polaków - zapewnia Jakub Pietraszek, general manager w Uber Eats Polska.

Oferta gastronomiczna obu miast jest zróżnicowana i zawiera restauracje specjalizujące się m.in. w kuchni polskiej, japońskiej, amerykańskiej czy włoskiej. Z danych Ubera wynika, że w przypadku Gliwic największą popularnością cieszą się takie restauracje, jak: SzAMMa Dom Polskiego Wina (nowoczesna kuchnia polska), Zdrowa Krowa (restauracja amerykańska - burgery, steki), Szynk na Winklu (klasyczna polska kuchnia), Polsko Włoski Pasta Express (domowe włoskie dania - pizza, makarony) oraz Sushi Kushi (restauracja sushi). W przypadku Sosnowca są to: Pepe nero (kuchnia włoska), Talio pitalio (hot dogi), Chicago Bar&Restaurant (kuchnia amerykańska), Yogo Sushi (klasyczne, japońskie sushi) oraz Pogoń w Piwnicy (pizzeria)

Pełna lista restauracji współpracujących z Uber Eats w Gliwicach i Sosnowcu obejmuje ponad 50 lokali.

W Polsce usługa Uber Eats działa już od ponad 2 lat. Pierwszym miastem, w którym wystartowała, była Warszawa. Dzisiaj jest dostępna także w takich miastach, jak Gliwice, Sosnowiec, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Łódź, Lublin, Bydgoszcz i Toruń. Rosnąca popularność aplikacji nad Wisłą szybko sprawiła, że Polska stała się jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 250 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 60 tysięcy restauracji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony