REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

(fot. Stanislav Kondratiev on Unsplash)

Rada UE przyjęła dziś konkluzje w sprawie dalszych kroków mających na celu poprawę sposobów zwalczania i zapobiegania nieuczciwym praktykom w łańcuchu rolno-spożywczym.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W swoich konkluzjach Rada zwraca uwagę, że wysoki poziom ochrony rynku żywności jest ogólnym celem polityki UE w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska i konsumentów. W ocenie organizacji obecne ramy prawne UE dotyczące zwalczania oszustw związanych z żywnością są odpowiednie.

Rada podkreśla jednak potrzebę stałej i lepszej niż dotychczas współpracy międzysektorowej w celu zwalczania oszustw związanych z żywnością. Zdaniem unijnych ekspertów współpraca ta powinna obejmować nie tylko organy kontroli żywności i pasz, ale także organy zaangażowane w zwalczanie przestępstw finansowych i podatkowych.

W komunikacie Rady UE czytamy również, że jest potrzeba dalszego podnoszenia świadomości wśród konsumentów i rozszerzania szkoleń w zakresie przeciwdziałania oszustwom żywnościowym.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony