REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

14 października 2019, 14:22

(fot. Pixabay CC0)

Unia Europejska pozywa rząd Kolumbii przed Światową Organizacją Handlu. Zdaniem UE, rząd w Bogocie bezprawnie obłożył cłami anty-dumpingowymi frytki produkowane w kilku krajach europejskich – informuje Politico.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Rząd Kolumbii uznał, że niektóre kraje Unii Europejskiej – Belgia, Holandia i Niemcy – eksportują mrożone frytki ziemniaczane w cenach poniżej rzeczywistych kosztów produkcji. W związku z tym w ubiegłym roku zostały one obłożone przez Bogotę cłami anty-dumpingowymi.

Unia zaprzecza i będzie się domagać anulowania karnych opłat.

– Wszystkie posiadane przez nas dowody pokazują, że decyzja Kolumbii jest nieusprawiedliwiona. Wydałam dzisiaj polecenie wszczęcia sporu prawnego przeciwko temu krajowi – oświadczyła dzisiaj unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmström.

Urzędniczka zapewniła, że unia próbowała rozwiązać problem w drodze rozmów z rządem kolumbijskim, jednak jego reakcja nie była satysfakcjonująca, zapadła więc decyzja o podjęciu kroków w celu ochrony unijnego przemysłu.

Źródło: politico.eu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony