REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Pracownik magazynu

Pracownik magazynu (fot. Pixabay CC0)

Z badań Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej wynika, że niemal dwie trzecie Ukraińców, którzy pracowali za granicą, chce pozostać na emigracji, najlepiej w Polsce.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Raport opisuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Ponadto Polska pozostaje dla 60 proc. Ukraińców preferowanym kierunkiem wyjazdów zarobkowych, wyprzedzając Niemcy blisko trzykrotnie. Atutem naszego kraju jest bliskość geograficzna, kulturalna i językowa.

Andrzej Drozd, wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z gazetą podkreśla, że mimo obaw polskich pracodawców, związanych z otwarciem niemieckiego rynku na Ukraińców, większość z nich nadal planuje pracować w Polsce. – To dobra wiadomość dla naszego rynku pracy, na którym często to właśnie pracownicy z Ukrainy uzupełniają braki kadrowe – mówi ekspert.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony