REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

16 kwietnia 2019, 13:46

Ukraińcy to wciąż najliczniejsza grupa obcokrajowców poszukująca pracy w Polsce

Ukraińcy to wciąż najliczniejsza grupa obcokrajowców poszukująca pracy w Polsce (fot. pixabay.com)

Rośnie liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt w Polsce. Wśród nich są potencjalni pracownicy zainteresowani pracą w handlu.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Urząd Do Spraw Cudzoziemców podał w komunikacie, że I kw. tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt w Polsce wzrosła o 11 tys. do 383 tys. Najliczniej zwiększyła się grupa obywateli Ukrainy – o prawie 7,6 tys. osób. Zdecydowana większość obcokrajowców posiada zezwolenia na pobyt czasowy związany z pracą.

Według stanu na 1 stycznia 2019 r. i 2018 r. ważne zezwolenia na pobyt w Polsce posiadało odpowiednio: 372 tys. i 325 tys. osób.

„W I kw. tego roku największy wzrost liczby zezwoleń na pobyt dotyczył przede wszystkim obywateli: Ukrainy – o 7,6 tys. do 186,5 tys. osób, Białorusi – o 1,3 tys. do 21,5 tys. os., Gruzji – o 0,5 tys. do 3,4 tys. os., Indii – o 0,3 tys. do 9,1 tys. os. oraz Nepalu – o 0,2 tys. do 1,8 tys. osób” – napisano.

Urząd zaznacza, że najczęstszym celem pobytu cudzoziemców w Polsce jest chęć podjęcia pracy – w tym roku dotyczyło to prawie 72 proc. spraw.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony