REKLAMAAthlon Car Lease - baner główny (25.11.-13.12.2019 r.)

(fot. Pixabay)

Nie wszyscy dostawcy z Ukrainy dostosowali się do nowych wymagań unijnych i nie mogą wysyłać swoją produkcję na rynki europejskie – podał serwis epravda.com.ua.

REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BELKA W ARTYKUŁACH (09-24.12.2019)

Komisja Europejska umieściła Ukrainę na liście krajów, które mogą swobodnie dostarczać owoce i warzywa do krajów unijnych zgodnie z nowymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa produktów. Problem w tym, że nie wszyscy dostawcy dostosowali się do nowego prawa obowiązującego do września tego roku.

Była szefowa Ministerstwa Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Olga Trofimcewa powiedziała, że ​​w celu wywozu z kraju pomidorów, papryki, jabłek, gruszek, śliwek itp. ukraiński producent powinien skontaktować się z państwową służbą żywności i napojów w celu uzyskania potwierdzenia, że ​​produkty są dostarczane z miejsc wolnych od organizmów szkodliwych dla roślin określonych w dyrektywie UE 2019/523.

Przypomniała też, że ​​resort wielokrotnie ostrzegał ukraińskich eksporterów o zmieniających się wymaganiach UE.

Wcześniej Ukraińskie Stowarzyszenie Owoców i Warzyw informowało, że od 1 września 2019 roku importerzy owoców w krajach UE odmawiają zakupu jabłek i gruszek z Ukrainy i innych krajów spoza Unii Europejskiej z powodu niedostosowania się ukraińskich dostawców do dyrektywy UE 2019/523.

W pierwszym półroczu 2019 roku wartość eksportu ukraińskich warzyw i owoców do UE była większa prawie 10,3 mld dolarów (wzrost o 5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku). Ukraińcy już liczą możliwe straty w wyniku wstrzymania eksportu w nowym sezonie. Tylko w przypadku eksporterów jabłek mogą one wynieść około 4-5 mld dolarów, co stanowi około 15 proc. przychodów całego eksportu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony