REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (marzec 2019)
Ogłoszenie wyników badania Ulubiona Marka Polaków / Polek 2017

Ogłoszenie wyników badania Ulubiona Marka Polaków / Polek 2017 (fot. materiały własne)

Znamy już wyniki badania Ulubiona Marka Polaków / Polek 2017! Ich ogłoszenie nastąpiło w czwartek 21 września podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Hotelu Airport Okęcie.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

Badanie organizowane przez Wydawnictwo Gospodarcze, wydawcę m.in. portalu wiadomoscihandlowe.pl i wiadomoscikosmetyczne.pl, przeprowadzone zostało przez Instytut GfK Polonia. Jego celem było zidentyfikowanie, które marki produktów FMCG zasługują zdaniem konsumentów na miano ulubionych. Przebadanych zostało 1040 marek produktów w ramach 137 kategorii FMCG. Dodatkową, 138. kategorię stanowiły marki operatorów telefonii komórkowej.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI. Dzięki temu, że badanie Ulubiona Marka Polaków / Polek było realizowane tą metodą, z wykorzystaniem internetu, respondenci mogli w dowolonym miejscu i czasie, samodzielnie, nie czując się w żaden sposób skrępowani obecnością ankietera, wypełnić ankietę i wskazać według własnej, subiektywnej oceny swoje ulubione marki.

Badanie zostało przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia 2017 r., na łącznej próbie 1 tys. Polaków w wieku 18-65 lat, decydujących lub istotnie współdecydujących w sprawie zakupów dla swojego gospodarstwa domowego oraz używających badane kategorie produktowe. Respondentami były osoby, którym marki produktów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych nie są obojętne.

W trakcie badania respondentom pokazywane były wyraźne i duże logotypy marek, dodatkowo podpisane nazwą marki na ekranie monitora. Marki pogrupowane zostały według kategorii produktowych i były rotowane w ich ramach (brak efektu pierwszeństwa i świeżości). To oznacza, że każda marka miała równe szanse podczas badaniem.

Zadaniem respondentów było wskazanie jednej, ulubionej marki w używanych kategoriach produktowych. W ramach każdej badanej kategorii produktowej respondent miał możliwość udzielenia innej odpowiedzi na zasadzie wpisania nazwy swojej ulubionej marki spoza dostępnej listy, lub też udzielenia odpowiedzi "nie mam ulubionej marki w tej kategorii".

Podstawą do stworzenia rankingu marek w każdej ze 138. kategorii były głosy oddane przez respondentów (procentowa liczba wskazań). Poniżej prezentujemy listę Ulubionych Marek Polaków / Polek 2017.

SOKI
Ulubiona Marka Polaków: Tymbark
Producent: Maspex Wadowice
Ulubiona Marka Polaków wyróżnienie: Hortex
Producent: Hortex

NAPOJE NIEGAZOWANE
Ulubiona Marka Polaków: Tymbark    
Producent: Maspex Wadowice
Ulubiona Marka Polaków wyróżnienie: Lipton Ice Tea
Producent: PepsiCo

NAPOJE GAZOWANE
Ulubiona Marka Polaków: Coca-cola
Producent: Coca-cola
Ulubiona Marka Polaków wyróżnienie: Pepsi
Producent: PepsiCo

Poleć innym

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Owena 4 ponad rok temuocena: 33% 

  Niestety to 'badanie' nic nie wnosi. Niekoniecznie wyniki zostały opłacone - marki, które zwyciężyły to top of mind kategorii a nie odzwierciedlenie rzeczywistości. Przynajmniej w kilku kategoriach liderami rynku są np. marki własne Biedronki czy Rossmana. A całym tym zestawieniu nie ma ani jednego private labels, część zwycięzców na pierwszy rzut oka budzi wątpliwości... Może to kwestia samego kwestionariusza pytań - konsumenci w takich badaniach bardzo często odpowiadają o tym, co ich zdaniem wypada powiedzieć a jak się naprawdę zachowują... Szkoda, że badanie zostało tak przeprowadzone. Potencjalnie mógłby to być bardzo ciekawy materiał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 3 ponad rok temuocena: 33% 

  Witamy w roku 2017 kiedy wygrywa firma, która najwięcej zapłaci. Te badania nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John 2 ponad rok temuocena: 40% 

  Patrząc na niektóre kategorie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zostały kupione.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kalamazoo 1 ponad rok temuocena: 14% 

  Somersby? Co to za marka piwa? Nikt jej nie zna. Ile dali kasy dla Konferencji za wyróżnienie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony