REKLAMAJACOBS - ŚWIĘTA - Baner Główny (18.11 - 01.12.2019)

(Flickr/cyclonebill)

„Dziennik Gazeta Prawna” przypomina o zmianie przepisów dotyczących znakowania wyrobów spirytusowych. Wódki nie mogą być za słodkie a proces leżakowania będzie podlegał większemu nadzorowi. Zmiany dopiero wejdą w życie, ale producenci alkoholi musza się do nich przygotować.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE - BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.11.2019)

Nowe unijne rozporządzenie wejdzie w życie 25 maja 2021 roku, ale już teraz producenci i importerzy powinni się przygotować do zmiany receptur i etykiet. Zmiany ważne są także dla handlowców oraz przedsiębiorców używających alkoholi do produkcji potraw, przetworów, słodyczy.

Najważniejsze zmiany dotyczą m.in. zawartości cukru. W wódce nie może go być więcej niż 8 g na litr, a w wódkach smakowych – do 100 g na litr. Odpowiednie limity wprowadzono także dla innych alkoholi, takich jak rum czy brandy. W przypadku alkoholi leżakujących, określono zasady leżakowania.

Zmianom ulegną także opisy na etykietach produktów spożywczych, które odnoszą się do alkoholu. Np. jeśli na czekoladkach widnieje napis „rum” albo „brandy”, producent musi stosować właśnie te alkohole przy ich produkcji, albo zmienić etykietę.

Zapraszamy na kongres "Alkohole i napoje"!

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tempo 1 4 miesiące temu

  Coś jest na rzeczy, bo cukier zmniejszają, może DE cukrownie chcą zmieść PL? Duże DE przetrwają, a małe upadną.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony