REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
logo sieci Biedronka

logo sieci Biedronka (fot. mat. prasowe)

Biedronka sprzedawała zagraniczne ziemniaki jako polskie. Unia Warzywno-Ziemniaczana zapowiedziała złożenie pozwu do sądu, natomiast Biedronka chce wzmocnić procedury – podaje Wirtualna Polska.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Jak napisało stowarzyszenie producentów żywności, Biedronka kolejny raz świadomie i celowo dobija w dół cenę polskich ziemniaków robiąc promocję i sprzedając jako polskie, ziemniaki z importu. Unia uważa, że traci na tym rolnik i oszukiwany jest konsument, który dostaje błędna informacje i kiepskie jakościowo warzywo.

– Market robi ogólnopolską reklamę i przy swoim wolumenie sprzedaży, tygodniową akcja wpływa na ceny hurtowe warzywa w całym kraju. Tygodniowa akcja ściągania ziemniaków zza granicy, sprzedawania jako polskie i cena u producenta ‚uduszona’. Po co?? Żeby później kupować ziemniaki od polskich rolników taniej. Przecież czemu mieliby dobrze zarobić, zainwestować, budować swój kraj?? – podaje Unia Warzywno-Ziemniaczana.

Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka przeprasza i zapowiada konkretnie działania. Przedstawiciel Biedronki powiedział portalowi wp.pl, że sieć bardzo przeprasza za tę sytuację, w której doszło do błędu ludzkiego. Zapowiedział, że sieć wzmocni procedury sprawdzania kraju pochodzenia przy odbieraniu dostaw.

Dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka podkreśla, że tylko w zeszłym tygodniu w 2916 sklepach sieci Biedronka sprzedano prawie dwa tysiące ton ziemniaków, a od początku roku do sierpnia 2019 klienci kupili 83 tysiące ton ziemniaków. – Tak duża rotacja tego konkretnego produktu oznacza, że czasem w ciągu dnia asortyment ziemniaków wymienia się całkowicie po kilkanaście razy i stąd mogą wynikać błędy w poszczególnych sklepach – tłumaczył Walencik. Podkreśla, że zgodnie ze strategią firmy co do zasady preferuje rodzimych dostawców i polskie produkty.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony