REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

(Unilever Polska)

Polski oddział koncernu Unilever zainwestuje prawie 150 mln zł w zlokalizowany na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakład produkcji lodów w Baninie. Należąca do holenderskiego spółka Oddział Lodów i Produktów Mrożonych Polska S.A. otrzymał decyzję o wsparciu inwestycji i pomocy publicznej, a tym samym możliwość zwolnienia z podatku dochodowego.

REKLAMA

Projekt inwestycyjny, który otrzymał decyzję o wsparciu, przewiduje rozbudowę i modernizację elementów konstrukcyjnych zakładu, a także wyposażenie go w zaawansowane technologicznie linie produkcyjne. Realizacja inwestycji pozwoli spółce zwiększyć produkcję o ok. 142 tys. hektolitrów lodów rocznie. termin zakończenia inwestycji to koniec 2022 r.

Unilever Polska jest jednym z największych producentów lodów w Polsce. Udziały firmy w krajowym rynku lodów sięgają prawie 27 procent. Zakład w Baninie produkuje na potrzeby rynku krajowego (ok. 50 proc.) i na eksport.

Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wskazał, że inwestycja oznacza wdrożenie najbardziej zaawansowanych technologii, które wnoszą wartość dodaną i przyczynia się do rozwoju regionu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Alojzy 2 6 miesięcy temu

  Niech oficjalnie powiedzą ile zysku na lgbt przeznaczają. Boi DUPKA

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romcio 1 6 miesięcy temu

  Kolejny gigant żeruje na polskich podatnikach. Pracowałem w Unilever 19 lat w sf i wiem ile kasy idzie na reklamę i tym podobne. Więc wszelkiego typu zwolnienia z podatku to kpina

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony