REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

Spółka Marie Brizard Wine & Spirits poinformowała w piątek o zakończeniu procesu sprzedaży grupie United Beverages oddziału zajmującego się dystrybucją alkoholu, czyli Sobieski Trade. Było to możliwe dzięki zgodzie UOKiK na koncentrację z 7 listopada.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)
William Carey

William Carey (fot. materiały prasowe, CEDC)

- Ta sprzedaż jest elementem strategicznego planu Marie Brizard Wine & Spirits na lata 2019-2022, który zakłada przegląd poszczególnych obszarów działalności, szczególnie w zakresie ich możliwości kreowania wartości dla grupy w perspektywie długoterminowej - tłumaczy spółka.

Jak tłumaczył w sierpniu cytowany przez "Puls Biznesu" Andrew Highcock, prezes Marie Brizard Wine & Spirits, sprzedaż Sobieski Trade pozwoli spółce "skoncentrować wysiłki na rzecz naprawy i inwestycji na markach i działaniach generujących wartość".

Nabywca Sobieski Trade, United Beverages, to jeden z największych dystrybutorów alkoholi w Polsce, współpracujący z największymi producentami w kraju i na świecie. UB kontrolowane jest przez Williama Careya, dawniej związanego z CEDC.

Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej (Detal Partner, MAC, System) prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów detalicznych. United Beverages stara się skonsolidować rynek sklepów monopolowych w Polsce - w ostatnich latach firma przejęła kilka regionalnych sieci alkoholowych, m.in. As, Napoleon Alkohole Świata, Prosto z Palety, czy kilkanaście sklepów Małki Express.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony