REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Marek Moczulski

Marek Moczulski (mat. prasowe)

Główny akcjonariusz Unitopu (dawniej Agros Trading Confectionary), mBank, zwiększył w marcu kapitał zakładowy spółki o 55 mln zł. Przygotowana została także nowa strategia rozwoju, która realizowana będzie pod kierownictwem nowego szefa Marka Moczulskiego, do niedawna prezesa Bakallandu.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Marek Moczulski wskazuje, że podwyższenie kapitału spółki pozwala na inwestycje w usprawnienie procesów produkcyjnych. - Jesteśmy w trakcie kilku inwestycji jednakże z uwagi na epidemię możliwe jest przesunięcie kolejnych działań. Naszym celem jest podwojenie obrotów obu kategorii produktów – chałwy i sezamków - w ciągu 2-3 lat, a koncentrujemy się przede wszystkim na kategorii sezamków, która jest perspektywiczna i podatna na wzrost. Obecnie pracujemy nad pozyskaniem pięciu dużych klientów, w tym co najmniej jednego na rynku USA. Na rynku kanadyjskim, gdzie mamy już bardzo dobrą sytuację, możemy co najmniej podwoić naszą obecność poprzez zwiększoną dystrybucję – mówi Marek Moczulski.

Jak zdradza prezes zarządu Unitop, spółka zamierza się teraz skoncentrować na wzmacnianiu pozycji rynkowej w kraju i poza nim, a także usprawnianiu zarządzania. - Aktualnie 80 proc. produkcji Unitopu trafia na eksport, a jedynie 20 proc. pozostaje w Polsce. Jednym z priorytetów będzie zwiększenie eksportu do Arabii Saudyjskiej, gdzie - jak tłumaczy Moczulski - "istnieje duży popyt na jakościowe produkty, z racji na strukturę demograficzną oraz trendy konsumenckie.

Spółka zapowiada, że planuje zachować aktualną strukturę sprzedaży. Unitop będzie wspierać działania w takich kategoriach, jak chałwa oraz sezamki i batony z kategorii tzw. superfoods. – Tradycyjne metody produkcji w łódzkiej fabryce Unitop traktuję jako bardzo silną wartość dodaną, jednak nie będziemy stronić od wprowadzania modernizacji, które nie zaburzają tradycyjnego charakteru - zapowiada Marek Moczulski.

Przypomnijmy, że o tym, iż Marek Moczulski dołączył w roli prezesa do Unitopu informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi, już w styczniu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony