REKLAMAFord - Banner Główny
Marek Niechciał, prezes UOKiK

Marek Niechciał, prezes UOKiK (UOKiK)

Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że prowadzony przez niego urząd przeprowadził kontrolę w spółce Jeronimo Martins Polska, do której należy sieć sklepów Biedronka. UOKiK sprawdził, czy największa sieć handlowa w Polsce wykorzystuje swoją pozycję na rynku (przewagę kontraktową) wobec polskich dostawców.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

- W trakcie kontroli w Jeronimo Martins Polska sprawdzaliśmy relacje spółki z krajowymi dostawcami, głównie owoców i warzyw, a także sprawy związane z markami własnymi. Zebraliśmy dokumenty, przesłuchaliśmy świadków. Analizujemy zgromadzony materiał – komentuje Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes UOKiK podał niewiele szczegółów dotyczących przeprowadzonej kontroli, nie zdradził także kiedy znane będą wyniki kontroli w Jeronimo Martins Polska.

Przedstawiciele biura prasowego UOKiK podkreślili, że trudno w tej chwili spekulować, kiedy raport z kontroli w spółce Jeronimo Martins Polska zostanie opublikowany. „Wiele zależy od tego co znajdziemy w zebranym materiale” - poinformowało redakcję portalu wiadomoscihandlowe.pl biuro urzędu.

Poproszona o komentarz do działań UOKiK spółka Jeronimo Martins Polska poinformowała, że "w żaden sposób nie komentuje działań Urzędu".

Należąca do spółki Jeronimo Martins Polska sieć Biedronka zarządza obecnie ponad 2900 sklepami w całej Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~anna52 3 4 miesiące temu

  proszę również o sprawdzenie Kauflanda i Lidla

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~h2o 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  buahahahaha ;-)) no tośmy się trochę pośmali, a teraz ceny w dół i kasa na stół drodzy dostawcy... i wszystko to dobrowolnie!!! mimo wszystko ciekawi mnie wynik tej kontroli.

  oceń komentarz
 • ~bruno 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  UOKiK nie musi sprawdzać wiadomo, ze wykorzystuje swoja pozycje jak każda sieć handlowa. Podstawowe motto w każdej sieci handlowej "wyciągnąć wszystkie pieniądze od dostawcy"

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony