REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Na zdj. stacja paliw Tomsol

Na zdj. stacja paliw Tomsol (fot. Tomsol)

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie nabycia przez BP Europa części mienia spółki Tomsol. Urząd antymonopolowy uznał, że w tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Przypomnijmy, transakcja została zgłoszona do UOKiK pod koniec stycznia 2019 r. W wyniku koncentracji BP Europa ma nabyć stacje paliw należące do Tomsolu.

- Transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na terenie Koszalina. Swoje stacje, w bliskiej odległości, posiadają na tym terenie obie spółki. Dlatego w tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku - uznał UOKiK.

Firma Tomsol aktualnie posiada trzy stacje paliw: w Trawnicy, Niemicy i Sianowie. Spółka nie tylko jest operatorem stacji, ale również prowadzi hurtownię paliw i hurtownię olei. Właścicielami firmy Tomsol są Zbigniew, Tomasz i Marcin Solarczykowie.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania przez UOKiK nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes UOKiK może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

Aktualnie sieć BP liczy w Polsce ok. 540 stacji (własnych plus partnerskich). W ostatnich latach rozrastała o 20-30 placówek. - W kolejnych latach chcemy systematycznie zwiększać nasz udział w rynku. Chcemy takie tempo rozwoju utrzymać, a nawet je zwiększyć - zapowiedział kilka miesięcy temu w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Bogdan Kucharski, prezes BP w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~handlowiec 3 ponad rok temu

  - Marcin99 - Brawo!!! Dokładnie to miałem napisać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aras 2 ponad rok temu

  To zart??? Te stacje od pol roku dzialaja jako Bp!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin99 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Chyba nie rozumiem. Jak BP chce przejąć 3 stacje to jest źle, a gdy Orlen chce wchłonąć Lotosa to nie ma ku temu przeszkód?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony