REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (06-10.04.2020)
Market sieci Kaufland w Warszawie

Market sieci Kaufland w Warszawie (fot. wiadomoscihandlowe.pl/ŁS)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgody na przejęcie czterech sklepów Tesco przez Kaufland Polska Markety. Chodzi o placówki w Lublinie, Ostrołęce, Wrocławiu i Warszawie.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Jak informuje Urząd w swoim komunikacie, postępowania dotyczyły przejęcia przez Kaufland Polska Markety części mienia spółek Snowfinch, Zodiac, BTN oraz Tesco. W wyniku koncentracji Kaufland nabył prawa do czterech powierzchni handlowych aktualnie użytkowanych obecnie przez Tesco Polska. Są to sklepy w Lublinie (ul. Orkana 4), Ostrołęce (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 28), Wrocławiu (ul. Długiej 37/47) i Warszawie (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41).

Koncentracja wywierała wpływ na kilka lokalnych rynków HSD (hipermarkety, supermarkety i dyskonty). Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe wykazało m.in., że uczestnicy koncentracji spotykają się z silną konkurencją ze strony innych dużych sieci handlowych, takich jak: Biedronka, Leclerc, Piotr i Paweł, Stokrotka, Carrefour, Auchan. Dlatego prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację.

Kilka dni temu, 13 lutego, Kaufland otworzył trzy sklepy w lokalizacjach przejętych uprzednio od Tesco. Chodzi o placówki przy ul. Stalowej w Warszawie, Wielickiej w Krakowie oraz Cienistej w Gdańsku. Należąca do Grup Schwarz sieć przejęła również pracowników ze sklepów brytyjskiej sieci.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony