REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Tesla Semi

Tesla Semi (materiały prasowe, Tesla)

Firma kurierska UPS zamówiła 125 nowych, w pełni elektrycznych półciągników produkowanych przez spółkę Tesla. Zamówienie jest częścią zobowiązania UPS do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 12 proc. do 2025 roku.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Tesla przewiduje, że produkcję półciągników uda jej się rozpocząć w 2019 r. UPS będzie jedną z pierwszych firm, która otrzyma nowe pojazdy. Nowe samochody wejdą w skład rozbudowanej floty UPS obejmującej ciężarówki i ciągniki elektryczne oraz napędzane gazem ziemnym, propanem i innymi alternatywnymi paliwami.

Półciągniki Tesli mogą przejechać do 800 kilometrów na jednym ładowaniu, ponadto zapewniają kierowcom dużą wygodę, gwarantują zwiększone bezpieczeństwo na drodze i pozwalają znacząco obniżyć koszty. Pojazdy wyposażone są w takie zabezpieczenia jak: automatyczne hamowanie w sytuacji awaryjnej, adaptacyjne tempomaty, automatyczne naprowadzanie na pasy, systemy stabilizujące proces hamowania i kierowania. Rząd amerykański oszacował, że dzięki asystentowi kierowcy Tesli, liczba wypadków zmniejszy się o 40 proc.

Firma UPS udostępniła Tesli dane flotowe dotyczące samochodów ciężarowych w celu oceny oczekiwanej wydajności pojazdów dla cyklu pracy w UPS. UPS współpracuje z dostawcami nowych technologii, aby pomóc im w opracowaniu rozwiązań dopasowanych do wysokich wymogów firmy.

Firma UPS wyznaczyła sobie cel do 2025 roku - 25 procent zużywanej energii elektrycznej pochodzące z odnawialnych źródeł. Ponadto, UPS planuje, że do 2020 roku co czwarty nowy zakupiony pojazd będzie napędzany paliwem alternatywnym lub będzie działał w oparciu o zaawansowane technologie. Stanowi to wzrost z 16 procent w 2016 r. Kolejny cel zakłada, że do 2025 roku 40 procent paliwa ziemnego będzie pochodziło ze źródeł innych, niż konwencjonalna benzyna i olej napędowy - to wzrost z 19,6 procent w 2016 r.

W skład floty UPS wchodzi ponad 8,5 tys. pojazdów opartych na paliwach alternatywnych i zaawansowanych technologiach. To pojazdy zasilane całkowicie elektrycznie, hybrydowo - elektryczne, hydrauliczno - hybrydowe, bądź oparte na napędzie pochodzącym z alternatywnych źródeł, czyli etanolu, sprężonego gazu ziemnego (CNG), skroplonego gazu ziemnego (LNG), propanu i odnawialnego gazu ziemnego (RNG)/biometanu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Szary 1 ponad rok temu

  I gdzie to się wszystko dzieje ? W super nowoczesnej Europie ? Czy tylko może w Niemczech ?? Nie. Jak zwykle wszystko co nowoczesne dzieje się tam gdzie zawsze się dzieje . Hey, Hey USA .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony