REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Pixabay.com)

Francuski podatek od obrotów dużych firm internetowych (GAFA), bardzo irytuje Amerykanów, bo dotyczy przede wszystkim amerykańskich koncernów. W odwecie administracja prezydenta Trumpa wprowadzi cła na towary importowane z Francji.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Taryfy celne na produkty francuskie o łącznej wartości 2,4 mld dolarów USA mogą zostać podwyższone nawet do 100 proc. – stwierdził w poniedziałek specjalny przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer.

Wyższe cła mają dotyczyć głównych produktów francuskiego eksportu do USA, czyli serów, szampana, jogurtów i kosmetyków. Według Lighthizera odwetowe cła to odpowiednia riposta na ogłoszone przez Paryż 3-procentowe opodatkowanie usług internetowych świadczonych przez czołowe amerykańskie firmy sektora IT przez który Amerykanie czują się dyskryminowani.

Francuski rząd latem nałożył 3-procentowy podatek na firmy świadczących usługi cyfrowe z globalnymi przychodami przekraczającymi 750 mln euro rocznie i przychodami we Francji powyżej 25 mln euro rocznie. Opłaty uderzyły głównie w firmy amerykańskie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony