REKLAMAROS-SWEET - MORESO - baner glówny (wrzesień 2018)
bez tytułu

bez tytułu (fot. materiały prasowe, Allegro)

Platforma Allegro uruchomiła usługę Smart!, podobną do Amazon Prime. W ramach rocznego abonamentu, kosztującego 49 zł. użytkownicy mogą korzystać z darmowych przesyłek – nawet 365 w roku. Jednak przed zakupem subskrypcji warto się zapoznać z regulaminem, który zawiera szereg ograniczeń – analizuje Bankier.pl.

REKLAMARTA - Belka w artykułach - wrzesień 2018

Wartość jednorazowych zakupów musi wynieść przynajmniej 40 zł, by były objęte usługą Smart! Może to być kilka przedmiotów, ale puszą być zakupione u tego samego sprzedawcy. Ponadto w programie mogą uczestniczyć tylko sprzedawcy o wysokim wskaźniku poleceń, co oznacza, że ofert Allegro Smart! jest ok. 30 mln ofert, czyli jedna trzecia wszystkich dostępnych w serwisie – wylicza Bankier.pl.

Niewiele aukcji jest objętych programem, ponieważ sprzedawca chcący być Smart! musi wypełnić formularz zwrotu towarów i podać dane osobowe. Większość przedmiotów na aukcje wystawiają osoby prywatne, które często nie chcą ujawniać swoich danych – kontynuuje Bankier.pl.

Obecnie Allegro Smart! obejmuje tylko niektóre rodzaje dostaw – do Paczkomatów InPost, do kiosków Ruchu, listy polecone i do punktów odbioru na Poczcie Polskiej, w Żabkach i na stacjach PKN Orlen. W sumie to 15 tys. punktów. Program nie obejmuje kurierów, czyli wyklucza przesyłki o dużej wadze i gabarytach.

Czytaj więcej na bankier.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tomak952 4 2 dni temu

  Jestem sprzedawcą i u mnie nie zda to egzaminu. Moi klienci zazwyczaj wybierają przesyłkę kurierską, a one nie są obejmowane przez program... Na szczęście jets wiele sposobów, aby nadać przesyłkę kurierską w niewysokiej cenie - wystarczy skorzystać z Sendit. To broker kurierski oferujący przesyłki w niewysokich cenach, które dochodzą bez najmniejszego problemu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~YIIYG 3 4 dni temuocena: 0% 

  ALLI ZJE WKRÓTCE ALLEGRO

  oceń komentarz
 • ~YIIYG 2 4 dni temuocena: 0% 

  ALLI ZJE WKRÓTCE ALLEGRO

  oceń komentarz
 • ~AgaB 1 5 dni temuocena: 0% 

  Najgłupszy program jaki może być, wyklucza z gry Sprzedających którzy, wysłają duże gabaryty, co z Klientami, którzy potrezbuja przesyłkę na już... nie jestesmy w stanie dac 8 zł za przesyłke kurierska, a to jest wymóg aby aukcje były promowane ze znaczkiem smart! mam nadzieję, że szybko to zniknie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony