REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020

(Pixabay.com)

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dzięki nowym przepisom łatwiej będzie dokonywać zakupów przez internet.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Zmiany w ustawie mają m.in. zapobiec możliwości geoblokowania konsumentów np. dokonujących zakupów z innych krajów. Chodzi o zapobieganie dyskryminacji konsumentów kupujących usługi i towary w innych krajach UE. Państwa członkowskie mają obowiązek wyznaczenia organu, który będzie się zajmował egzekwowaniem unijnych przepisów i pilnował praw konsumentów.

"Nowelizacja zakłada, iż organem tym będzie Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w zakresie przeciwdziałania praktykom ograniczającym konkurencję oraz praktykom naruszającym zbiorowe interesy konsumentów. W pozostałym zakresie obowiązek ten będzie spoczywał na sądach powszechnych" – wyjaśnia w komunikacie kancelaria Prezydenta RP.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Half Page (13-28.02.2020)
do góry strony