REKLAMAMLEKOVITA - Święta Mascarpone/Twaróg - Baner Główny (08-13.12.2019)

(fot. Pixabay CC0)

Dzięki nowemu partnerstwu klienci i partnerzy Visa zyskają możliwość oferowania podróżnym innowacyjnych, cyfrowych rozwiązań płatniczych typu digital-first, w tym portfeli wielowalutowych i wysyłania w czasie rzeczywistym powiadomień o kursie wymiany.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

Visa i Currencycloud, korporacyjna platforma płatności, ogłosiły zawarcie partnerstwa mającego na celu tworzenie kolejnych innowacji w obszarze płatności transgranicznych oraz płatności realizowanych podczas podróży zagranicznych. Porozumienie wpisuje się w dążenie Visa do udostępnienia cyfrowych płatności, których można dokonywać w sposób bezpieczny i płynny w kraju i za granicą.

Klienci Visa oraz jej partnerzy z sektora bankowego i branży fintech będą odtąd mogli wykorzystywać działającą w chmurze platformę płatniczą Currencycloud. Rozwiązanie to pozwoli im oferować klientom takie usługi jak portfele wielowalutowe czy wysyłanie w czasie rzeczywistym powiadomień o kursie wymiany. Posiadacze kont w Visa będą mogli poczuć się pewniej podczas zagranicznych podróży, dzięki możliwości łatwiejszego dostępu do informacji o środkach finansowych i lepszej kontroli nad swoimi wydatkami.

– Dzisiaj co piąta płatność jest transakcją transgraniczną, na przykład realizowaną przez konsumenta podczas podróży zagranicznej czy w trakcie zakupów online u międzynarodowego sprzedawcy – powiedziała Charlotte Hogg, CEO, Europe w Visa. – Postawiliśmy sobie za cel wspieranie naszych klientów w odpowiadaniu na rosnące zapotrzebowanie na sprawne, proste i bardziej wygodne płatności transgraniczne, co uprości posiadaczom kart Visa zarządzanie pieniędzmi podczas podróży. Dzięki partnerstwu z Currencycloud nasi klienci zyskają możliwość oferowania innowacyjnego i konkurencyjnego rozwiązania typu digital-first, które w dalszej perspektywie zapewni konsumentom i posiadaczom kart większą kontrolę nad płatnościami cyfrowymi – zarówno w kraju, jak i za granicą.

– Currencycloud powstało po to, by uprościć płatności międzynarodowe – powiedział Mike Laven, CEO Currencycloud. – Ponieważ ekosystemem płatniczy staje się coraz bardziej zintegrowany, banki stają przed koniecznością zapewnienia konsumentom coraz lepszego doświadczenia użytkownika. Dzięki naszemu partnerstwu z Visa zyskamy możliwość wprowadzenia naszego rozwiązania na ogromną skalę. Nasze zaawansowane API zapewniają łatwiejszy dostęp do informacji na temat międzynarodowych transakcji i kontrolę nad nimi. Te możliwości, w powiązaniu z zasięgiem działania Visa, stworzą nowemu pokoleniu konsumentów lepsze doświadczenie płatnicze w przypadku transakcji realizowanych za granicą.

Rynek płatności międzynarodowych nieustannie rośnie – według szacunków, do 2020 roku wartość transgranicznego handlu internetowego ma sięgnąć 900 miliardów dolarów, co stanowić będzie ponad jedną piątą całkowitej wartości handlu online. Dzięki partnerstwu Visa i Currencycloud konsumenci płacący kartami Visa będą mogli korzystać z rozwiązań znacznie ułatwiających dokonywanie płatności za granicą.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony