REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. materiały prasowe)

Sieć sklepów spożywczych VkusVill weszła na europejski rynek. Pierwszy sklep pod tym szyldem został otwarty w Amsterdamie w Holandii. Planowane jest też otwarcie francuskiego oddziału firmy i dalsza ekspansja międzynarodowa, która może objąć Chiny i Belgię.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak podaje rosyjski detalista, w pierwszej zagranicznej placówce pracuje czteroosobowy zespół, który odpowiada za obsługę klientów i reklamę sklepu. Z kolei w Rosji jego działalność wspierają specjaliści różnych oddziałów firmy. Na razie asortyment sklepu składa się z około 150 produktów pochodzących od lokalnych producentów. To m.in. nabiał, owoce i warzywa, ryby, napoje i przekąski.

– Otworzyliśmy sklep w Amsterdamie dlatego że, właśnie w tym mieście udało nam się szybko skompletować zespół, który podziela nasze wartości i rozumie ideę tego projektu. Chcielibyśmy sprawdzić hipotezę, że wartości w naszym podejściu do jakości produktów VkusVill zostaną przejęte przez mieszkańców Europy Zachodniej – powiedział Andriej Kriwienko, założyciel sieci sklepów VkusVill.

Członek amsterdamskiego zespołu Jacob Weltman zaznaczył z kolei, że VkusVill jest jedynym w swoim rodzaju w rejonie Pijp, znajdującym się na południu holenderskiej stolicy.

– Naszym klientom do gustu przypadły szczególnie mleczne produkty w szklanych butelkach nadających się do recyklingu, pochodzące prosto z farmy pod Amsterdamem. Wielu wraca po nie każdego dnia. Ponadto mamy świeżo upieczone francuskie rogaliki i wegański chleb - wszystko oczywiście bez żadnych dodatków. Zaczęliśmy już zapraszać lokalnych miłośników jedzenia do naszego zespołu – zdradził Jacob Weltman.

Przeczytaj także: Rosyjska sieć ze zdrową żywnością wyrusza na podbój Europy

O tym, że Rosjanie planują wejście na europejski rynek informowaliśmy już w marcu. Przedstawicielka sieci sklepów VkusVill Anna Platowa potwierdziła, że firma ma zamiar przenieść rosyjski model biznesowy do Europy i szuka lokalizacji.

„Tworzymy nowoczesny koncept, aby zmienić krajobraz supermarketów w Europie Zachodniej” – mówią o sobie przedstawiciele rosyjskiej firmy, którzy chcą nauczyć Europejczyków zdrowego odżywiania.

Przed pandemią koronawirusa pod szyldem VkusVill w Rosji codziennie otwierano dwa nowe sklepy. Od momentu założenia sieci w 2009 roku otwarto ponad 1200 sklepów. To głównie małe placówki handlowe. VkusVill rozwija też format mini sklepów w budynkach biurowych, które wyposaża w kasy samoobsługowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony