REKLAMAHELIO - Baner Główny - Natura (18-24.03.2019)

(materiały własne)

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że w ciągu pierwszych pięciu tygodni od momentu uruchomienia do Programu „Polska Bezgotówkowa” przystąpiło już 6000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim mikro i małe przedsiębiorstwa działające w sektorze handlowo-usługowym.

REKLAMAATLANTA - Bakal vintage - Belka w artykułach (marzec 2019)

- Liczba podpisanych umów w tak krótkim czasie pokazuje, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże. Tym bardziej, że dla agentów rozliczeniowych był to przede wszystkim okres wdrażania platformy obsługującej program. Do końca 2018 roku planujemy zainstalowanie 100 tysięcy terminali – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji.

Transakcje bezgotówkowe to szansa na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów oraz lojalności. Klienci chętniej korzystają ze sklepów i punktów usługowych, w których można płacić bezgotówkowo, ponieważ te formy uważają za szybkie, wygodne i nowoczesne. Ponadto, płatności bezgotówkowe to dla przedsiębiorcy oszczędność czasu – nie musi poświęcać go na liczenie gotówki i wydawanie reszty. W tym samym czasie może więc obsłużyć większą liczbę klientów. Dzięki terminalom nie musi też inwestować w zabezpieczenia chroniące gotówkę, w tym podczas przewożenia utargów do banku, ponieważ pieniądze trafiają bezpośrednio na konto.  W efekcie przedsiębiorca może skupić się na tym, co najważniejsze, czyli generowaniu przychodów dla swojej firmy.

Do Programu mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi,  a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnieni są  chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie pięć placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do programu, otrzyma wsparcie ze strony fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie
3 terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Ponadto do programu przystąpiło już 14 agentów rozliczeniowych, z którymi przedsiębiorcy mogą podpisywać umowy, aby korzystać z bezpłatnych terminali w ramach Programu. Do programu przystąpili zarówno wszyscy najwięksi agenci rozliczeniowi, jak i większość mniejszych. Zawarcie umowy możliwe jest zarówno w oddziałach wybranych banków, przez Internet jak i poprzez rozbudowaną sieć sprzedawców mobilnych oraz partnerów agentów rozliczeniowych.

Do Programu Polska Bezgotówkowa przystąpili następujący agenci rozliczeniowi: Alior Bank S.A., Bank BPS S.A., Bank Pekao S.A., Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A., eCard S.A., Elavon Financial Services, eService Sp z o.o., FirstData Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., PayTel S.A., PKO Bank Polski S.A., Planet Pay Sp z o.o., SIX Payment Services (Europe) S.A.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~sekondo 2 6 miesięcy temu

  Brawo dla eservice. Obstawiam, że w ciągu kilku lat płatności gotówkowe zejdą na margines. Moim zdaniem to dla gospodarki wyłącznie dobrze. A jak będzie dalej? Czas pokaże.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mejkson 1 11 miesięcy temu

  Ja tam uważam takie akcje za prawidłowe - niech zmieniają ten chory rynek. A gotówką płacę tylko tam, gdzie nie mają terminali. Tak naprawdę dla mnie rozliczenia gotówkowe mogą nawet nie istnieć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony