12 grudnia 2019
Pracownik może odmówić zabijania karpia i pracy przy sprzedaży żywych ryb, jeśli nie pozwala mu na to sumienie. I nie może z tego powodu zostać zwolniony - podaje...
Na początku tego roku miała swoją premierę aplikacja mobilna MAGO AR SHOPFITTING, stworzona przez jednego z największych producentów wyposażenia sklepowego, firmę MAGO...
11 grudnia 2019
Sieć Makarun uruchomiła 2 grudnia swój pierwszy punkt w Dubaju, na największej sztucznej wyspie świata - Palmie Jumeirah usypanej na Zatoce Perskiej.
10 grudnia 2019
24 listopada 2019
21 listopada 2019
20 listopada 2019
6 grudnia 2019
2 grudnia 2019
Polacy twierdzą, że są gotowi na produkty w opakowaniach zwrotnych – wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Najważniejszym dla nich argumentem przemawiającym za tym...
9 grudnia 2019
EuroCommerce oraz inni członkowie unijnej platformy ds. marnowania żywności ponownie zobowiązali się do współpracy ze wszystkimi członkami łańcucha dostaw w celu...
PRZEMYSŁ I PRODUCENCI
Produkty rolne
10 października 2019, 15:54
Przegląd prasy
Dział warzywno owocowy w Biedronce (Jeronimo Martins / Biedronka)
Biedronka nie będzie sprzedawała ziemniaków z Wielkiej Brytanii. Sieć miała poinformować dostawcę tych warzyw, że po 15 października nie będzie odbierać od niego towaru - podaje wp.pl.
Jak relacjonował portalowi jeden z dużych eksporterów, w mailu Biedronka poinformowała go, że od 15 października nie będzie odbierała od niego ziemniaków. W efekcie jego firma, która pozyskuje ziemniaki od około 100 plantatorów, musiała anulować zamówienia. Dostawca, komentujac sprawę w rozmowie z Fresh Produce Journal, przyznał, że to efekt brexitu.
Jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia, będzie musiała - jak pisze finanse.wp.pl. - ponownie złożyć wniosek o zawarcie umowy o równoważności fitosanitarnej, aby umożliwić kontynuowanie handlu świeżymi produktami. UE wyraża się jednak jasno: żadne nowe umowy handlowe nie będą negocjowane do momentu oficjalnego opuszczenia Wielkiej Brytanii przez Europę.
Brexit bez umowy jest coraz bardziej prawdopodobny - pisze dalej wp.pl. Unia straciła bowiem cierpliwość, kiedy rząd brytyjski zażądał intensywnych negocjacji w sprawie propozycji Borisa Johnsona. Premier Zjednoczonego Królestwa przedstawił brytyjskie propozycje na zastąpienie tzw. irlandzkiego backstopu, który jest główną przeszkodą w osiągnięciu porozumienia z Unią odnośnie warunków brexitu. Zgodnie z nimi, po zakończeniu w 2020 r. okresu przejściowego, Irlandia Północna miałaby wyjść wraz z resztą Wielkiej Brytanii z unii celnej UE, jednak pozostałaby w unijnym jednolitym rynku w zakresie obrotu towarami.
Czy różnica cen produktów na półce i przy kasie to rzeczywiście istotny
Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, w okresie od stycznia do końca października
Poleć innym
Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zdjęć: 9
zdjęć: 79
29 listopada 2019
zdjęć: 6
28 listopada 2019
zdjęć: 112
26 listopada 2019
22 października 2019
28 września 2019
19 września 2019
Na portalu wiadomoscihandlowe.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.