REKLAMAKORAL - Baner Główny - Świderek (25-30.05.2019)
Trwają kolejne kontrole PIP w Biedronkach

Trwają kolejne kontrole PIP w Biedronkach (fot. materiały własne)

Państwowa Inspekcja Pracy poinformowała Zakładową Organizację Związkową NSZZ „Solidarność 80” o podjęciu w firmie Jeronimo Martins Polska SA kontroli obejmującej szereg zagadnień prawnej ochrony pracy. O ostatecznych wynikach kontroli, rozpoczętej 19 września, inspekcja poinformuje niezwłocznie po jej zakończeniu.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Jak czytamy w piśmie, do treści którego dotarły wiadomoscihandlowe.pl, „zakresem kontroli objęto zagadnienia prawnej ochrony pracy, a w szczególności: przestrzeganie przepisów dotyczących ustania stosunku pracy, wypłaty wynagrodzenia i innych świadczeń pieniężnych związanych ze stosunkiem pracy, czasu pracy, urlopów wypoczynkowych osób niepełnosprawnych, wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy oraz zasad gospodarowania środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych”.

Ponadto zakresem kontroli objęto zagadnienia legalności zatrudnienia cudzoziemców, a także wypłaty minimalnego wynagrodzenia z tytułu umów zlecenia i umów o świadczenie usług.

NSZZ „Solidarność 80” złożył 5 czerwca 2017 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy PIP w Gdańsku wniosek o przeprowadzenie kontroli m.in. wydatkowania środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a także sposobów finansowania ubezpieczenia „Medicover” dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych oraz wyższej kadry menadżerskiej. Związek domagał się ponadto kontroli związanej z ochroną danych osobowych pracownika, wskazując, że imię i nazwisko pracownika wyświetlane jest na monitorach dotykowych kasy fiskalnej w sposób możliwy do odczytania przez osoby trzecie.

To kolejna w ostatnim czasie kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w sklepach należących do Jeronimo Martins Polska. W lipcu i w sierpniu br. inspekcja prowadziła pilotażową kontrolę w wybranych sklepach sieci Biedronka z całej Polski. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że jeszcze w tym tygodniu opublikowane zostaną jej wyniki.

Przypomnijmy, że kontrola pilotażowa w sklepach sieci Biedronka została przeprowadzona po tym, jak o jej wszczęcie nalegali związkowcy z NSZZ "Solidarność". Oficjalny wniosek od Piotra Adamczyka, przewodniczącego komisji zakładowej "S" w Jeronimo Martins Polska, trafił do Głównego Inspektoratu Pracy w połowie czerwca. Był to wniosek "o przeprowadzenie kontroli przestrzegania przepisów prawa pracy, w tym przepisów o czasie pracy i urlopach wypoczynkowych, w sieci sklepów Biedronka oraz siedzibie Jeronimo Martins Polska".

Czytaj także:

Wyniki kontroli PIP w Biedronce poznamy lada dzień

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 18

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony