REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

4 marca 2019, 15:21

Świętuj Brexit, żłopiąc 7 puszek taniego piwa Tesco Lager przed parlamentem w Cardiff – zachęca z typowo brytyjskim poczuciem humoru organizator wydarzenia na Facebooku. Wymyślonym przez Walijczyków happeningiem zainteresowali się Szkoci, którzy organizują analogiczną akcję w Edynburgu.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

(Źródło: Facebook / Celebrate Brexit by sculling 7 cans of Tesco Lager at Holyrood)

Na Facebooku pojawiło się nowe wydarzenie, zaplanowane na 29 marca, godz. 23:00, przed Cardiff City Hall w Walii:

„Niezależnie od tego, czy będzie porozumienie z UE czy Brexit no deal, wyjście z Unii Europejskiej ma nastąpić o 23:00, 29 marca 2019 r.

Musimy być w tej chwili razem, niezależnie od pochodzenia czy wieku, niezależnie od tego, jak głosowałeś w referendum i co myślisz o sposobie procedowania Brexitu. Spotkajmy się wszyscy przy tej jedynej, niepowtarzalnej okazji – zjednoczeni jako naród, razem zróbmy pierwsze, niemowlęce kroczki na drodze do nowego świata. Niech każdy z nas w tej epokowej chwili wypije najszybciej jak potrafi 7 puszek taniego piwa marki własnej Tesco Lager.

Nie ma lepszego sposobu, by uczcić ten rozczarowujący finał trwającego kilka lat politycznego zamieszania” – zachęca inicjator wydarzenia z Cardiff, niejaki Pepper Swan.

Wtóruje mu Quan Nguyen, naśladowca ze Szkocji, który chce analogiczne wydarzenie zorganizować pod krajowym parlamentem w Edynburgu:

„Jeśli jesteś prawicowcem – świętuj, bo Brytania wreszcie uwolni się od unijnych zakazów i nakazów, będzie mogła zdjąć kajdany z gospodarki i stać się liderem światowego wolnego handlu. Jeśli jesteś lewicowcem – świętuj, bo Brytania uwolni się od unijnej neoliberalnej opresji i będzie mogła wejść na drogę do socjalizmu.

Jeśli nie jesteś ani tym, ani tym – jaki może być dla ciebie lepszy sposób, by na chwilę zapomnieć o politycznych awanturach, niż dać się aresztować za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, przed gmachem szkockiego Parlamentu? Przyjdź i świętuj największe rozczarowanie w naszej współczesnej historii, oddając się uczciwie, z umiarkowaniem i patriotycznie publicznemu spożywaniu alkoholu”.

Wydarzeniem w Cardiff interesuje się 32 tys. użytkowników, a udział weźmie w nim 7,9 tys. osób. Ogłoszone później wydarzenie w Edynburgu zainteresowało już 8 tys. osób, a udział w nim zadeklarowało1,8 tys.

Należy dla porządku zaznaczyć, że wydarzenie w Walii zilustrowane jest zdjęciem czteropaku piwa Tesco Lager o zawartości alkoholu 3,8 % Vol., natomiast Szkoci swoje wydarzenie ilustrują znacznie tańszym odpowiednikiem lagera Tesco Everyday Value o zawartości alkoholu 2 % Vol. i pojemności 440 ml.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Siwy Patryk 1 2 miesiące temu

  To się upiją 3,8 czy procentami, śmiechu warte... pisanina dla pisaniny a na wyspach i tak palma odbija....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony