REKLAMAKORAL - GRAND Exotic - Baner Główny (11-31.03.2020)

(fot. Pixabay/CC0)

Cebula zalicza właśnie "rajd dekady" - donosi "Puls Biznesu". Ceny warzywa szybko rosną i przekroczyły dwukrotność ubiegłorocznych. Producenci za kilogram cebuli otrzymują 1,38 zł, choć jeszcze rok temu otrzymywali zaledwie 60 gr.

REKLAMA

Dane GUS na które powołuje się "PB" pokazują, że produkcja cebuli w Polsce może być mniejsza o 12 proc. Jednak powierzchnia upraw od lat nie tylko się nie zmniejsza, co wręcz rośnie. Od 2014 r. zwiększyła się z 24,7 tys. ha do 26,4 tys. ha.

Cebuli brakuje aktualnie w wielu regionach Europy, co spowodowane jest suszą w niektórych krajach, która obniżyła zbiory nawet o kilkadziesiąt procent.

Irena Strojewska z IERiGŻ zauważa, że Polska eksportuje rocznie ok. 120 tys. ton. Z kolei import tego warzywa oscyluje w granicach 50 tys. ton rocznie.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony