REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)
Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła

Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła (fot. materiały prasowe)

Do końca lipca potrwa proces wyłonienia inwestora, który przejmie Piotra i Pawła. Jak zdradza w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Robert Krzak, wiceprezes firmy, w grze o spółkę pozostały już tylko sieci  handlowe obecne w Polsce.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

- Piotr i Paweł to duża organizacja a proces pozyskania inwestora jest skomplikowany. Ze względu na dobro tego procesu musimy zachować powściągliwość w zakresie komentowania szczegółów, ale zapewniamy, że uwzględniamy interesy nie tylko akcjonariuszy, ale również pracowników, franczyzobiorców, dostawców i instytucji finansujących - tłumaczy Robert Krzak.

Wiceprezes Piotra i Pawła zapewnił, że do wyłonienia inwestora dojdzie jeszcze w lipcu. - Transakcja będzie wymagała zgody UOKiK, więc do ostatecznego jej zakończenia pozostanie jeszcze kilka miesięcy - dodaje.

W tym momencie Robert Krzak nie zdradza, ani która firma jest najbliżej przejęcia sieci, ani też z iloma podmiotami prowadzone są rozmowy. - Prowadzimy finalizujące rozmowy co do akwizycji - dodaje.

Wiceprezes firmy zapewnił jednak, że w grze pozostały już tylko te sieci, które są obecne w Polsce. Pytany o to, czy mówimy o takich firmach, jak E.Leclerc, Biedronka, Carrefour, Auchan, odpowiada: - Niestety nie mogę wskazać naszych partnerów.

Przypomnijmy, wśród firm, które były zainteresowane przejęciem Piotra i Pawła, wskazywano m.in. Auchan, Carrefour czy Jeronimo Martins. Oprócz tego akwizycją zainteresowany był m.in. Spar Group z RPA.

Według Głosu Wielkopolski, najwyższą kwotę za sieć zaproponowało Jeronimo Martins. "Głos Wielkopolski" informował również, że "w czerwcu ma nastąpić zamknięcie transakcji".

W czerwcu stery Piotra i Pawła przejął Marek Miętka. W przeszłości pełnił m.in. funkcję dyrektora operacyjnego w Tesco Polska. W brytyjskiej sieci, z którą związany był od 2000 r., Marek Miętka odpowiadał za hipermarkety, w tym również hipermarkety kompaktowe.

Obecnie w ramach ogólnopolskiej sieci handlowej Piotr i Paweł, której historia sięga 1990 roku, działa około 135 sklepów. Współtwórcami firmy są bracia Piotr Woś i Paweł Woś, którzy w ramach polskiej firmy rodzinnej z małego lokalnego sklepu w Poznaniu stworzyli jedną z większych sieci supermarketów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 21

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Janus 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  a może by tak wrócić do podstaw ? zwolnić tych wszystkich filozofów, PR'owców i pomyśleć jak zadowolić klienta i przede wszystkim załogę na sklepach....."biurowiec" sam się nie wyżywi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kowal 3 7 miesięcy temuocena: 56% 

  Również słyszałem że biedronka się wycofała. Zastanawia mnie to że stery przejął były dyrektor z Tesco. Może właśnie to Tesco przejmie ten bałagan? W sumie czy Tesco czy Piotr i Paweł taki sam syf.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 2 7 miesięcy temuocena: 42% 

  Spar Group odpadło, czyli z przejęcia Baćpol również nici... Pan Leszek od pół roku opowiada wszystkim o sprzedaży, ściąga ludzi na rozmowy z drugiej połowy świata, a po cichu gra na upadłość. Współczucia dla pracowników i dla dostawców.

  oceń komentarz
 • ~T.Marr 1 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Ptaszki w firmie handlującej importowanym nabiałem ćwierkają, że JMD odpadło w staraniach...

  oceń komentarz
do góry strony