REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)
Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding

Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Polacy coraz większą uwagę przywiązują do rodzimych marek oraz towarów, które są wytwarzane z użyciem krajowych surowców – twierdzi Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding. Jego zdaniem umieszczanie na opakowaniach oznakowania wskazującego na polskie pochodzenie produktów przyczynia się do pozytywnej reakcji konsumentów.

REKLAMAKongres Alkohole i Napoje - Belka w artykułach (lipiec 2019)

– Jeszcze kilkanaście lat temu kupno produktu zachodniego było wręcz nobilitujące. Obecnie nastąpiło zupełne przewartościowanie tego trendu – mówił Wojciech Kruszewski podczas Kongresu 590. Jak wskazał, świadomość rodzimych konsumentów wzrasta i Polacy coraz częściej sięgają po towary produkcji krajowej. Wynika to „z konsekwentnej pracy i budowania zaufania do polskich marek w ciągu ostatnich lat”.

Prezes Kruszewski zwrócił uwagę, że przejawia się to m.in. w zakupie produktów lokalnych. – Konsumenci cenią sobie taki towar, identyfikują go z wysoką jakością i postrzegają jako produkt zdrowy – mówił prezes Lewiatan Holding.

Kruszewski przekonywał też, że zawieranie umów z lokalnymi producentami przynosi szereg korzyści dla sieci handlowej. – Świeże produkty, takie jak: warzywa, owoce czy nabiał pozyskane od lokalnych dostawców, są w lepszej cenie, ponieważ niższy jest koszt ich dostawy. Poza tym klienci, wiedząc, że towary te pochodzą z najbliższego regionu, są przekonani o ich wysokiej jakości – mówił Kruszewski.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony