REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding

Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Polacy coraz większą uwagę przywiązują do rodzimych marek oraz towarów, które są wytwarzane z użyciem krajowych surowców – twierdzi Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding. Jego zdaniem umieszczanie na opakowaniach oznakowania wskazującego na polskie pochodzenie produktów przyczynia się do pozytywnej reakcji konsumentów.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

– Jeszcze kilkanaście lat temu kupno produktu zachodniego było wręcz nobilitujące. Obecnie nastąpiło zupełne przewartościowanie tego trendu – mówił Wojciech Kruszewski podczas Kongresu 590. Jak wskazał, świadomość rodzimych konsumentów wzrasta i Polacy coraz częściej sięgają po towary produkcji krajowej. Wynika to „z konsekwentnej pracy i budowania zaufania do polskich marek w ciągu ostatnich lat”.

Prezes Kruszewski zwrócił uwagę, że przejawia się to m.in. w zakupie produktów lokalnych. – Konsumenci cenią sobie taki towar, identyfikują go z wysoką jakością i postrzegają jako produkt zdrowy – mówił prezes Lewiatan Holding.

Kruszewski przekonywał też, że zawieranie umów z lokalnymi producentami przynosi szereg korzyści dla sieci handlowej. – Świeże produkty, takie jak: warzywa, owoce czy nabiał pozyskane od lokalnych dostawców, są w lepszej cenie, ponieważ niższy jest koszt ich dostawy. Poza tym klienci, wiedząc, że towary te pochodzą z najbliższego regionu, są przekonani o ich wysokiej jakości – mówił Kruszewski.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony