REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

3 grudnia 2019, 14:11

(Fot.materiały prasowe)

W 2019 roku na pozycji lidera pod względem wartości zamówień jedzenia online uplasowały się Łomianki z kwotą ponad 55 zł. W ubiegłym roku było to Piaseczno, gdzie średnio mieszkańcy przeznaczali 49,30 zł na jedno zamówienie. 

REKLAMA

Wartość rynku dostaw jedzenia w Polsce pod koniec 2019 roku ma wynieść 6,6 mld zł, z czego zamówienia online stanowią 1,3 mld zł. Jak wynika z najnowszych danych PizzaPortal.pl , dania online najchętniej zamawiają mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Jeszcze przed rokiem na podium znajdowały się Kraków, Sopot i Wrocław. 

Rośnie też wartość zamówień – najwyższa wartość średniego zamówienia składanego za pomocą PizzaPortal.pl wzrosła o 6 zł.  

– Zmieniła się również kwota przeznaczana średnio na jedno zamówienie. W ubiegłym roku najwyższy koszyk zamówień odnotowaliśmy w Piasecznie i Warszawie. Dziś najwięcej na jedzenie online wydaję mieszkańcy Łomianek – 54,75 zł, Janek – 52,60 zł i Kołobrzegu – 50,59 zł. Z reguły tzw. „sypialnie” dużych miast agregują bardziej zamożnych mieszkańców i charakteryzują się wyższą wartością zamówienia – komentuje Tomasz Lipiński, dyrektor marketingu PizzaPortal.pl. 

Miasta z najwyższą wartością zamówień w Pizzaportal.pl
Łomianki - 54,75 zł
Janki - 52,60 zł
Kołobrzeg - 50,59 zł
Wołomin - 50,41 zł
Aleksandrów Łódzki - 49,23 zł


Miasta z namniejszą wartością zamówień w Pizzaportal.pl
Pogórze - 33,57 zł
Zamość - 35,18 zł
Chełm - 35,21 zł
Ciechanów - 35,51 zł
Biała Podlaska - 35,52 zł

Najczęściej zamawianym daniem pozostaje pizza, która stanowi ponad połowę wszystkich zamówień bieżącego roku. Na drugim miejscu znajduje się kuchnia amerykańska – 27 proc. i arabska – 6 proc. Nadal do zamówień online konsumenci najchętniej dobierają napoje gazowane (84 proc.), soki (13 proc.) i wodę (3 proc.). 
***
PizzaPortal.pl działa na rynku od 2010 roku i skupia oferty blisko 4 tys. restauracji z ponad 300 miast.


 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony