REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Na koniec czerwca działało w Polsce 7769 stacji paliw. To o 29 więcej niż na koniec kwartału, a o cztery więcej niż na koniec ubiegłego roku - wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

REKLAMA

Najwięcej stacji paliw w Polsce ma PKN Orlen. Państwowy operator prowadzi 1779 stacji, w tym 43 pod logo Bliska. Grupa Lotos na koniec czerwca miała 493 stacje wobec 495 na koniec minionego roku (w tym 195 pod logo Optima).

Koncerny zagraniczne prowadzą w Polsce 1512 stacji (w tym BP 550 stacji, Shell 415 stacji i CircleK 353 stacje), a niezależni operatorzy - 3793 punktów.

Stacji należących do sieci sklepowych zarówno na koniec czerwca 2019 r., jak i na koniec ubiegłego roku, było 192. Liderem na tym rynku jest Intermarche (65 stacji), a na kolejnych miejscach plasują się: Carrefour (43), Tesco (29) Auchan (25), E.Leclerc (19) i Makro (5 stacji własnych). Pozostałych sześć stacji należy do sieci sklepowych, które nie zostały wymienione z nazwy w tym zestawieniu.

Źródło: informacje własne POPiHN i rejestr URE

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony