REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)

Ośrodki kwarantanny są przede wszystkim potrzebne pracownikom, którzy czasowo wyjechali na Ukrainę jeszcze przed zamknięciem granic Polski i próbują teraz wrócić do pracy. Rozwiązanie to stało się konieczne wraz z wprowadzeniem w Polsce kwarantanny, spowodowanej pandemią koronawirusa i zamknięciem granicy ukraińsko-polskiej. Wiele branż już cierpi z powodu niedoboru pracowników.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)
Kwarantanna dla pracowników z Ukrainy odbywa się w komfortowych i bezpiecznych warunkach

Kwarantanna dla pracowników z Ukrainy odbywa się w komfortowych i bezpiecznych warunkach (fot. mat. pras.)

Międzynarodowa firma outsourcingu Gremi Personal uruchomiła dla swoich ukraińskich pracowników dwa ośrodki kwarantanny w Gdańsku i Łodzi. – Ośrodki kwarantanny są potrzebne przede wszystkim naszym pracownikom, którzy tymczasowo wyjechali na Ukrainę jeszcze przed zamknięciem granicy, a teraz próbują wrócić do pracy. Ośrodki są również potrzebne obywatelom Ukrainy, którzy mają pozwolenie na pracę w Polsce, ale po prostu nie wiedzą, jak wjechać, ponieważ nie rozumieją, gdzie będą odbywać kwarantannę – wyjaśnia Tomasz Bogdevic, dyrektor generalny Gremi Personal.

Podkreśla on, że polski biznes obecnie pilnie potrzebuje siły roboczej z Ukrainy. Przemysł spożywczy, firmy produkcyjne, magazyny logistyczne, sklepy spożywcze, firmy rolnicze – wszystkie te sektory już zaczęły odczuwać niedobór pracowników.

W okresie kwarantanny, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych Rzeczypospolitej Polskiej, na terytorium Polski mogą wjechać obywatele polscy, cudzoziemcy posiadający kartę Polaka, cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały w Polsce oraz cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pracę w Polsce. Jednak warunkiem koniecznym wjazdu dla wszystkich wymienionych grup jest odbycie 14-dniowej kwarantanny.

Ogłoszona 18 marca 2020 roku przez polski rząd „tarcza antykryzysowa” do walki z natępstwami koronawirusa zawiera szereg rozwiązań na okres kwarantanny, dotyczące automatycznego przedłużania wiz, zezwoleń na pobyt i pracę dla cudzoziemców przebywających już na terenie Polski.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony