REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

(fot. materiały prasowe, Carrefour/zdjęcie ilustracyjne)

Liczba ofert pracy w handlu i sprzedaży wciąż jest duża, ale jednak zmalała w trzecim kwartale 2019 r. - pokazują najnowsze dane przedstawione w "Rzeczpospolitej". Na samym portalu rekrutacyjnym Pracuj.pl spadek liczby ofert w tej specjalizacji wyniósł 6 proc. rok do roku.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

W trzecim kwartale na Pracuj.pl opublikowano 41,3 tys. ofert pracy w handlu (na 138 tys. ofert ogółem). Tradycyjnie już żaden sektor nie zbliżył się do tego progu. Druga specjalizacja, obsługa klienta, odpowiadała za 27,6 tys. ofert opublikowanych we wskazanym serwisie.

Ogólna liczba ofert pracy też spadła w minionym kwartale, o nieco ponad 10 tys. na Pracuj.pl, a o 29 tys. w całym polskim internecie. Jak tłumaczy Robert Pater z Katedry Makroekonomii WSIiZ, "na ogólny spadek liczby ogłoszeń największy wpływ mają duże branże, szczególnie handel i sprzedaż".

- Tam jednak zaostrzone w tym roku ograniczenie handlu w niedzielę wyraźnie wpłynęło na mniejsze zapotrzebowanie na handlowców i sprzedawców - podkreślił ekspert w komentarzu dla "Rzeczpospolitej".

Miniony kwartał przyniósł także największy spadek (w ujęciu procentowym) liczby ofert pracy w sektorze produkcji - obejmującym m.in. produkcję żywności. W tej specjalizacji spadek wyniósł aż 25 proc. Ogłoszeń o pracę w sektorze produkcji opublikowano na Pracuj.pl 8,8 tys.

Niewiele "lepiej" było w sektorze logistyki. Tam liczba ofert pracy opublikowanych na Pracuj.pl spadła rok do roku o 8 proc., do poziomu 10,6 tys.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony