REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(Flickr/Otwarte Klatki)

Tesco promowało się niedawno jako jedna z sieci, w których nie sprzedaje się żywych karpi. Tym większe było więc zaskoczenie klientów, gdy znaleźli w sklepie plakaty informujące o tym, że żywe karpie będą sprzedawane od 29 listopada, tyle że na parkingu przed sklepem.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak się okazało, sieć nie sprzedaje żywych karpi na hali sprzedaży, za to wpadła na lepszy pomysł, jak obłowić się na sprzedaży żywych ryb. Tesco wynajęło na parkingach przed sklepami powierzchnię do handlu hodowcom ryb, którzy sami zaaranżują sobie stoiska i będą sprzedawać ryby.

Fakt ten zauważyli internauci, którzy zdjęcia plakatów zapowiadających sprzedaż żywych ryb przesłali do organizacji broniących praw zwierząt. W odpowiedzi Tesco tłumaczy, że sprzedaż karpi nie odbywa się na sali sprzedaży, a wszystkie plakaty informujące o sprzedaży zostały usunięte z Tesco.

fot. Facebook/Bojkotujemy sklepy sprzedające żywe ryby

Zapytaliśmy biuro prasowe Tesco m.in. o to, czy taka sprzedaż odbywa się tylko w 7 lokalizacjach, oraz jakiej wysokości opłaty Tesco pobiera od sprzedawców. W odpowiedzi otrzymaliśmy komunikat wysyłany także do organizacji, które zadają Tesco pytania dot. handlu żywymi rybami tuż przed wejściem do sklepu:

"Zgodnie z naszą wcześniejszą deklaracją, nie będziemy w tym roku oferować żywego karpia na sali sprzedaży sklepów. W minionych latach zawsze dokładaliśmy wszelkich starań dla zapewnienia najwyższych standardów przechowywania, transportu i sprzedaży żywych ryb. W pełni rozumiemy, iż wielu klientów krytycznie ocenia sam mechanizm oraz zwyczaj oferowania żywego karpia bezpośrednio w sklepach.Ze strony hodowców trafiły do nas zapytania dotyczące możliwości wynajmu części formalnie zarządzanego przez nas terenu w pobliżu wybranych sklepów. Otrzymaliśmy potwierdzenie, iż producenci - farmy rybackie i stowarzyszenia producentów - planują swoje stoiska w 7 lokalizacjach. Nie będzie natomiast możliwe promowanie sprzedaży na obszarze sklepu i centrum handlowego."

Stowarzyszenie Otwarte Klatki otrzymało od Tesco wskazówkę, aby pytania dotyczące handlu rybami zadawać pojedynczym sprzedawcom i potwierdzenie, że Tesco jest świadome, że teren do sprzedaży żywych ryb podnajęło hodowcom:

„Mamy świadomość, że w niektórych zarządzanych przez nas lokalizacjach, w pobliżu sklepów Tesco może być prowadzona sprzedaż ryb realizowana przez niezależne od Tesco farmy rybackie i stowarzyszenia producentów – wszelkie pytania dotyczące mechanizmu i sprzedaży ryb prosimy zatem kierować bezpośrednio do sprzedających.”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ryszard T 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Ta firma sięga dna . Tesco to patologia !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Amman 3 7 miesięcy temuocena: 88% 

  Jeszcze bardziej niech sobie strzelą w kolana. Czy tam zostali już na prawdę sami de__le?? Nie będziemy sprzedawać, ale jak wynajmiemy w identycznym celu parking innemu podmiotowi, to nasze sumienia i konta będą zadowolone. Co za ameba intelektualna na to wpadła...

  oceń komentarz
 • ~oko 2 7 miesięcy temuocena: 80% 

  oni tak pięknie upadają

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~D. 1 7 miesięcy temuocena: 80% 

  Tesco sie kompromituje. Juz im chyba wszystko jedno

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony