REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Marek Maruszak, prezes Rossmann SDP powiedział „Rzeczpospolitej”, że w trakcie lockdownu sieć zanotowała skokowy wzrost popularności zakupów w internecie. Zamówienia w systemie click & collect (z odbiorem w sklepie) podskoczyły czterokrotnie, a zamówienia dostarczane przez kurierów – nawet kilkunastokrotnie.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(Rossmann Polska)

Marek Maruszak wyjaśnił, że kwietniu zamówienia internetowe miały kilkunastoprocentowy udział w obrotach sieci. Dodał jednak, że już w maju nastąpił powrót do normalności: obecnie odnotowujemy spadek zamówień online, są one tylko nieznacznie większe niż w 2019 r. i stanowią kilka procent całości obrotów.

Jednocześnie zaznaczył, że w branży drogeryjnej e-handel raczej nigdy nie będzie odgrywał znaczącej roli, chociażby dlatego, że „wizyta w drogerii jest przyjemnym doświadczeniem, okazją do poznania trendów, nowości, skonsultowania się z pracownikami.”

Szef Rossmanna dodał w rozmowie z „Rz”, że gdyby pandemia wróciła na jesieni, to firma będzie na ten scenariusz lepiej przygotowana i będzie w stanie w „krótkim czasie realizować kilkanaście tysięcy paczek dziennie zamówień online.”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony