REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(mat. prasowe)

W okresie wakacyjnym w miejscowościach wypoczynkowych znacząco wzrasta sprzedaż prasy. Poza stałymi odbiorcami, co roku Kolporter zaopatruje ok. 300 sezonowych punktów sprzedaży prasy, zlokalizowanych głównie w pasie nadmorskim i na obszarze Pojezierza Mazurskiego.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Na Pomorzu sezon letni zaczyna się praktycznie już w czasie majowego weekendu – otwierają się wtedy pierwsze punkty sezonowe, widać też wyraźny wzrost sprzedaży prasy w całorocznych punktach, głównie tych sieciowych i znajdujących się w centrach handlowych, ale też indywidualnych.

– Dlatego też w Kolporterze przygotowania do sezonu wakacyjnego zaczynamy już w marcu. Szacujemy wstępne zapotrzebowania nakładów na nadchodzące lato, przedstawiamy wydawcom, ustalamy daty pierwszych dostaw, kształt oferty tytułowej i odpowiednie ilości gazet. Planujemy także nowe trasy dostaw. Zapotrzebowanie na prasę rośnie nie tylko w miejscowościach wypoczynkowych, ale również w punktach zlokalizowanych przy trasach dojazdowych i szlakach komunikacyjnych – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

Punkty zlokalizowane w miejscowościach typowo wypoczynkowych podczas sezonu letniego notują średnio wzrost sprzedaży prasy o ok. 100 proc., ale w niektórych sprzedaż rośnie nawet o kilkaset procent. Tradycyjnie najlepiej sprzedają się w tym okresie tytuły kobiece, poradniki, krzyżówki, książki, magazyny dla dzieci.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony