REKLAMASUPPORT MEDIA - EUROCASH - Baner główny (maj -czerwiec )
Agnieszka Sałek, dyrektor ds. handlowych Quick Service Logistics Polska

Agnieszka Sałek, dyrektor ds. handlowych Quick Service Logistics Polska (Quick Service Logistics Polska)

W okresie letnim zmniejsza się znacznie liczba osób przebywających w dużych miastach, a jednocześnie małe, turystyczne miejscowości zaczynają tętnić życiem. Wakacje są więc potężnym wyzwaniem dla firm logistycznych, które musza przeorganizować swój łańcuch dostaw, tak aby efektywniej obsługiwać ”nowe lokalizacje”. Transport żywności w okresie wakacyjnym jest więc ogromnym wyzwaniem nie tylko dl sieci sklepów, ale przede wszystkim dla rynku restauracyjnego.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

- Czas wakacji charakteryzuje się prawidłowością zbliżoną do majowego weekendu: wzmożony ruch w miejscowościach turystycznych i przy szlakach dojazdowych. Z naszych danych wynika, że turyści chętnie korzystają z restauracji naszych Klientów podczas wypoczynku. Z pewnością mają na to wpływ letnie promocje dostosowane do pory roku. Oczywiście zwiększa się zapotrzebowanie na napoje i lody Agnieszka Sałek, dyrektor ds. handlowych Quick Service Logistics Polska, firmy specjalizującej się w logistyce żywności dla branży spożywczej.

Zdaniem eksperta najważniejszym zadaniem w działalności, którą reprezentujemy jest troska o właściwą kondycję produktów w sytuacji, gdy temperatura i wilgotność powietrza na zewnątrz osiągają wysokie wartości. - Szczególnie transport ma w tym okresie bardzo trudne zadanie ze względu na maksymalne wykorzystanie agregatów. Nowoczesna flota i doświadczony zespół to ogromny atut, który mamy po swojej stronie w zmaganiach z pogodą – wyjaśnia Agnieszka Sałek.

Letnie upały i gwałtowne ulewy, są istotnym wyzwaniem dla logistyków, którzy muszą jeszcze skrupulatniej realizować procedury i umiejętnie wykorzystywać technologie, które zapewniają bezpieczeństwo żywności latem.

- Nasza flota standardowo wyposażona jest w wysokiej jakości system GPS, który pozwala na kontrolowanie online temperatury powietrza w każdej z komór ciężarówki. Należy pamiętać też o zastosowaniu dodatkowych osłon spowalniających napływ ciepłego, wilgotnego powietrza do wnętrza auta podczas rozładunku. Z kolei magazyny, z których korzystamy, wyposażone są w nowoczesne agregaty o dużej mocy, ponadto przy budowie magazynów zostały także zastosowane wysokiej jakości materiały izolacyjne – mówi dyrektor Quick Service Logistics Polska.

I dodaje: - Wszystkie te rozwiązanie zapewniają bezpieczeństwo produktów nawet podczas upałów, a także optymalizują zużycie energii, która latem potrzebna jest do efektywnego chłodzenia aut i magazynów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony