REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

BRANŻA PO GODZINACH

 

9 maja 2019, 13:37

(fot. mat. prasowe)

Walmart, największy pracodawca w USA i jeden z największych na świecie, opublikował najnowszy raport Environmental, Social & Governance Report 2019. W dokumencie firma ujawnia m.in. dane liczbowe, dotyczące pracowników. Publikujemy wybór najciekawszych liczb.

REKLAMA

Przeciętne wynagrodzenie kierownika marketu wynosi 175 tys. dolarów rocznie, czyli niespełna 14,6 tys. dolarów miesięcznie. Ponad 75 proc. pracownikow zajmujących stanowiska kierownicze na poziomie marketów zaczynało pracę w Walmarcie jako szeregowi ekspedienci.

Wszyscy pracownicy sieci w USA zarabiają powyżej federalnej płacy minimalnej, wynoszącej 7,25 dolara na godzinę. Przeciętnie pracownik pełnoetatowy zarabia 14,26 dolara na godzinę, a po uwzględnieniu wszelkich dodatków i benefitów jest to 19,31 dolara na godzinę. W ciągu ostatnich trzech lat zarobki w firmie wzrosły o ponad 50 proc. Obecnie najniższa stawka to 11 dolarów za godzinę.

Od lutego pracownicy sieci mają prawo do pełnopłatnych dni wolnych na żądanie. Ci, którzy w danym kwartale nie skorzystają z tego przywileju, otrzymują premię kwartalną podwyższoną o 25 proc.

W skali globalnej Walmart zatrudnia ok. 2,2 mln osób. W USA w firmie pracuje ponad milion osób. W Stanach ponad 50 proc. szeregowych pracowników ma zatrudnienie na pełny etat.

55 proc. zatrudnionych to kobiety, a na stanowiskach kierowniczych stanowią one 43 proc. zatrudnionych.

W roku fiskalnym 2019 ponad 215 tys. osób awansowało w strukturach Walmarta na stanowisko z większym zakresem obowiązków i wyższą płacą.

W ciągu ostatnich dwóch lat firma utworzyła ponad 35 tys. nowych miejsc pracy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony