REKLAMANaturio - baner główny - lipiec 2019

BRANŻA PO GODZINACH

 

9 maja 2019, 13:37

(fot. mat. prasowe)

Walmart, największy pracodawca w USA i jeden z największych na świecie, opublikował najnowszy raport Environmental, Social & Governance Report 2019. W dokumencie firma ujawnia m.in. dane liczbowe, dotyczące pracowników. Publikujemy wybór najciekawszych liczb.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Przeciętne wynagrodzenie kierownika marketu wynosi 175 tys. dolarów rocznie, czyli niespełna 14,6 tys. dolarów miesięcznie. Ponad 75 proc. pracownikow zajmujących stanowiska kierownicze na poziomie marketów zaczynało pracę w Walmarcie jako szeregowi ekspedienci.

Wszyscy pracownicy sieci w USA zarabiają powyżej federalnej płacy minimalnej, wynoszącej 7,25 dolara na godzinę. Przeciętnie pracownik pełnoetatowy zarabia 14,26 dolara na godzinę, a po uwzględnieniu wszelkich dodatków i benefitów jest to 19,31 dolara na godzinę. W ciągu ostatnich trzech lat zarobki w firmie wzrosły o ponad 50 proc. Obecnie najniższa stawka to 11 dolarów za godzinę.

Od lutego pracownicy sieci mają prawo do pełnopłatnych dni wolnych na żądanie. Ci, którzy w danym kwartale nie skorzystają z tego przywileju, otrzymują premię kwartalną podwyższoną o 25 proc.

W skali globalnej Walmart zatrudnia ok. 2,2 mln osób. W USA w firmie pracuje ponad milion osób. W Stanach ponad 50 proc. szeregowych pracowników ma zatrudnienie na pełny etat.

55 proc. zatrudnionych to kobiety, a na stanowiskach kierowniczych stanowią one 43 proc. zatrudnionych.

W roku fiskalnym 2019 ponad 215 tys. osób awansowało w strukturach Walmarta na stanowisko z większym zakresem obowiązków i wyższą płacą.

W ciągu ostatnich dwóch lat firma utworzyła ponad 35 tys. nowych miejsc pracy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony