REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

24 czerwca 2019, 10:26

Walmart, strefa kas

Walmart, strefa kas (fot. mat. prasowe Walmart)

Walmart rozwija system kamer wyposażonych w sztuczną inteligencję (AI), dzięki którym znacznie rośnie wykrywalność prób kradzieży towaru w strefie kas. Urządzenia są instalowane w kolejnym tysiącu sklepów – informuje Fox Business.

REKLAMA

Kilka lat temu największy detalista świata zaczął inwestować w program monitorowania sklepów pn. Missed Scan Detection (wykrywanie nieskanowanych produktów), który miał pomóc zwalczać ubytki towaru, spowodowane faktem, że niektóre produkty nie są prawidłowo skanowane przy kasie. Chodziło o eliminację prób kradzieży ze strony klientów, ale też błędów czy zaniechań personelu – firma odkryła, że jeśli dany produkt nie daje się łatwo zeskanować, kasjerzy czasem „machają ręką” i rezygnują z kolejnych prób, niejako oddając klientowi produkt za darmo – relacjonuje Fox Business.

W ciągu ostatnich trzech lat Walmart zainwestował ponad pół miliarda dolarów w rozwój technologii, które „zapobiegają, redukują i odstraszają” sprawców kradzieży czy nieuczciwych pracowników. Dwa lata temu w 1000 placówek sieci zainstalowano kamery kontrolowane przez system sztucznej inteligencji. System sprawdził się i pozwolił znacznie ograniczyć straty w remanentach. Obecnie jego udoskonalona wersja jest instalowana w kolejnym tysiącu marketów sieci.

Z przytoczonych przez Fox Business wyliczeń zrzeszenia detalistów National Retail Federation wynika, że straty amerykańskiego handlu detalicznego, związane z „mankiem” w remanentach, wyniosły w 2017 r. ok. 46,8 mld dolarów, co oznacza ok. 1,33 proc. łącznej sprzedaży całej branży.

Źródło: foxbusiness.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony