REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 17.11.2019)

(Flickr/Mike Mozart)

Sieć Walmart wkracza na rynek amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej o wartości 3,5 bln dolarów. W piątek otwiera prywatną klinikę w Dallas w stanie Georgia. W planach ma kolejne otwarcia w tym stanie i może stać się największym dostawcą podstawowej opieki zdrowotnej w tym regionie.

REKLAMAPurella - SuperHerbs - Belka w artykułach (15-30.11.2019)

W Dallas Walmart zaoferuje opiekę podstawową, stomatologię i usługi doradcze. Planuje również otwarcie kolejnego centrum medycznego w Calhoun w stanie Georgia. Jeśli testy zakończą się sukcesem, Walmart może rozszerzyć działalność na kolejne lokalizacje w północnej Georgii, szybko czyniąc giganta handlu detalicznego największym dostawcą podstawowej opieki zdrowotnej w regionie.

W przeszłości Walmart testował różne wersje klinik zdrowia. Teraz gigant detaliczny planuje oferować usługi od podstawowej opieki zdrowotnej i poradnictwa po opiekę domową i stomatologię.

Sean Slovenski, prezes Walmartu ds. zdrowia powiedział, że celem sieci jest zrobienie z rynkiem opieki zdrowotnej tego samego, co zrobiła z handlem: zaoferowanie szerokiej gamy usług wygodnie i po znacznie niższej cenie niż konkurenci. Slovenski powiedział, że Walmart planuje zaoferować wizyty u lekarza, czyszczenie zębów i badania laboratoryjne po cenach, które są od 30 do 50 proc. niższe niż konkurencja. Sieć chce tego dokonać poprzez wyeliminowanie pośredników i wykorzystanie ogromnych rozmiarów Walmartu dla wzmocnienia pozycji negocjacyjnej.

Walmart dołącza do sprzedawców takich jak CVS Health i Walgreens. Również Amazon nabył w ubiegłym roku aptekę internetową PillPack. Kroger, największa sieć sklepów spożywczych w USA, również pracuje nad zwiększeniem swojej oferty zdrowotnej. Jest właścicielem sieci klinik i stara się uzyskać wpływy od ubezpieczycieli zdrowotnych za świadczenie usług żywieniowych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony