REKLAMAPEKAES - baner glówny 16-22.09.2019
Walmart Pickup Tower

Walmart Pickup Tower (fot. mat. prasowe)

Amerykański gigant wprowadza do swoich sklepów szereg nowoczesnych technologii, by lepiej konkurować z Amazonem. Innowacje dotyczą zarówno punktów odbioru zamówień online, jak i rozwiązań wewnątrzsklepowych – na sali sprzedaży i na zapleczu. Roboty zastępują ludzi w prostych czynnościach.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Detalista ogłosił, że da swoim sklepom potężny zastrzyk technologiczny. Pojawi się w nich 1,5 tys. nowych, autonomicznych maszyn do mycia podłóg, 1,2 tys. robotów do rozładowywania towaru, 900 punktów odbioru zamówień online Pickup Towers oraz 300 skanerów półek sklepowych.

Autonomiczne zmywarki podłóg zastąpią w tej pracy ludzi – każdy pracownik Walmarta poświęca na to średnio dziennie nawet do dwóch godzin. Skanery półek krążą po sali sprzedaży, sprawdzają poprawność informacji na listwach cenowych oraz zatowarowanie półek, informując pracowników o brakach towaru lub błędnie umieszczonych produktach.

Są też innowacje na zapleczu. Roboty do rozładowywania towaru są w stanie autonomicznie wywozić towar z ciężarówek i umieszczać go na pasie transmisyjnym, który transportuje towar do odpowiedniej części magazynu. Urządzenia rozpoznają towar dzięki skanerom i sortują go tak, by przyspieszyć i usprawnić proces rozładunku.

Pickup Towers – potężne automatyczne punkty odbioru zamówień online funkcjonują już w w ok. 800 marketach sieci. Obecnie zainstalowanych zostanie 900 dodatkowych urządzeń.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony