REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-13 kwietnia 2020)
Black Friday w sieci Walmart

Black Friday w sieci Walmart (fot. mat. prasowe)

Największy detalista świata już 20. kwartał z rzędu notuje wzrost sprzedaży w USA. Rosną także zyski i systematycznie zwiększa się liczba klientów. Sprzedaż online wystrzeliła w górę o 37 proc.!

REKLAMA

Łączne przychody wzrosły w minionym kwartale o 1,8 proc., do kwoty 130,38 mld dolarów – rok wcześniej było to 128,03 mld – podczas gdy prognozy mówiły o 130,11 mld. Sprzedaż netto w USA wzrosła o 2,9 proc., do kwoty 85,20 mld dolarów, wobec 82,82 mld rok wcześniej.

Dochody netto wyniosły 3,61 mld dolarów, czyli 1,26 dolara na akcję. Rok wcześniej firma odnotowała stratę netto w wysokości 861 mld dolarów.

Walmart odnotował ponadto imponujący wzrost sprzedaży online – w ciągu kwartału sprzedaż wzrosła o 37 proc.r/r! Według deklaracji firmy, w całym roku fiskalnym można się spodziewać wzrostu sprzedaży w kanale e-commerce o ok. 35 proc. rok do roku.

Sieć przyznała w komunikacie, że ogromny wzrost sprzedaży online zawdzięcza systematycznemu rozwojowi usługi dostaw w ciągu jednego dnia – obecnie jest ona dostępna dla ok. 75 proc. mieszkańców USA. Obecnie już ponad 2,7 tys. marketów sieci udostępnia punkty odbioru zamówień spożywczych, przy czym w ponad 1,1 tys. lokalizacji zakupy spożywcze można odebrać już w dniu zamówienia.

W kolejnym kwartale należy się spodziewać dalszego wzrostu sprzedaży, m.in. dzięki lipcowej kampanii wyprzedażowej Amazon Prime Day, podczas której Walmart oferował konkurencyjne promocje.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony