REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)
Na zdj. sklep sieci delikatesów Alma

Na zdj. sklep sieci delikatesów Alma (fot. materiały prasowe)

Spółka Alma Market poinformowała w komunikacie giełdowym o złożeniu do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Immomok, która prowadzi hipermarket E.Leclerc na warszawskim Ursynowie (w KEN Center). Transakcja ma opiewać na 94 mln zł.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

- Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa pozwoli na uzyskanie najbardziej korzystnej ceny w postępowaniu upadłościowym, a nadto zabezpieczy przedsiębiorstwo dłużnika przed ewentualnym spadkiem jego wartości, a dodatkowo ograniczy koszty upadłości - podaje Alma Market w komunikacie.

Zdaniem zarządu spółki, transakcja "pozwoli nadto na szybsze i pełniejsze zaspokojenie wierzycieli oraz znaczne skrócenie czasu trwania postępowania upadłościowego".

- Proponowana transakcja zmierza do zachowania przedsiębiorstwa dłużnika, a co za tym idzie utrzymanie kilkuset miejsc pracy - czytamy w komunikacie spółki.

Przypomnijmy, że Alma złożyła w lutym br. wniosek do krakowskiego sądu o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. W firmie wcześniej prowadzone było postępowanie sanacyjne, jednak zostało ono umorzone przez sąd.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 10

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kel 5 11 miesięcy temu

  ,,FORBES'' to taka ironia z mądrą gazeciną bo za każdy artykuł trzeba zapłacić a mazgaj bardzo się mazgaił na swoim pięterku w centrali jak odchodził i narzekał do wszystkich pracowników ze też ma zaległe pieniądze nie wypłacone wiec będzie pierwszy w kolejce po zaległe wynagrodzenie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Juras 4 11 miesięcy temu

  "Forbes" mądra gazecina? Ten sam niemiecki wydawca co Fakt, onet.pl i Newsweek, czyli dójmy i róbmy w konia Polaków, ile się da...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ut 3 11 miesięcy temu

  nic nie zarobi bo już sprzedał dawno temu akcje, chyba wszystkie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kel 2 11 miesięcy temu

  a czy na tej sprzedaży zarobi złodziejmazgaj czy pieniądze pójdą do pracowników i dostawców za milionowe zaległości wobec Nich.................................. władza sciga VATowców i bardzo dobrze bo nie lubi być okradane i jestem ZA!!!!!.......................... ale dlaczego pozwoli aby zwykli pracownicy i dostawcy byli okradani przez ludzi którzy na bankrutującej spółce jeszcze .zarobili..................przypadek?.....................kolega miał okazje go w Krakowie spotkać osobiście i tak dawno uśmiechniętego i szczęśliwego człowieka to nie widział.....................a FORBES niby mądra gazecina pisze o jego nowych podbojach , inwestycjach i jak chce polskie firmy ratować a o tym ze na Almie zrobił przekręt to juz zapomniała....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Enrique 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

  ktoby chciał kupować tego (prawie) bankruta

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony