REKLAMAOKI drukarnia - baner główny grudzień_styczeń 2018/2019
Tramwaj warszawskiego ZTM

Tramwaj warszawskiego ZTM (By Kescior (Own work) [GFDL])

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie "nie wyklucza pewnych korekt" w funkcjonowaniu transportu publicznego w niedziele objęte zakazem handlu. Stolica to kolejna metropolia, w w której zakaz handlu w niedziele może wpłynąć na niedzielne rozkłady jazdy tramwajów i autobusów.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Wchodzące w życie w marcu br. ograniczenia handlu w niedziele wpłynie na organizację publicznego transportu miejskiego. MPK Poznań jako pierwsze zapowiedziało zmiany w rozkładzie jazdy niektórych linii autobusowych.  Jak dowiedział się portal zbiorowy.info, przewoźnik zmieni w „niehandlowe” niedziele rozkład jazdy trzech linii autobusowych. Dwie z nich będą miały skrócone trasy, autobusy na trzeciej pojadą zmienioną, nieco krótszą trasą, nie dokonując zajazdu pod centrum handlowe Szwajcarska. W niedziele handlowe autobusy będą jeździć według dotychczasowych rozkładów jazdy.

Zapytaliśmy samorządy kilku innych dużych miast Polski, czy wprowadzają lub rozważają podobne zmiany. Uzyskaliśmy już odpowiedź ze stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego. Igor Krajnow, Kierownik Sekcji Komunikacji Medialnej i Społecznej przyznał, że zmiany są możliwe. – Nie wykluczamy pewnych korekt. Pracujemy nad tym więc obecnie nie jestem jeszcze w stanie podać żadnych konkretów – poinformował urzędnik.

Toruń na razie nie przewiduje modyfikacji w funkcjonowaniu transportu miejskiego, ale będzie się przyglądać rozwojowi sytuacji. Zbiorowy.info relacjonuje, że urzędnicy odpowiedzialni za transport będą analizować potoki pasażerskie i na tej podstawie będą podejmować decyzje o ewentualnych zmianach.

W Łodzi Zarząd Dróg i Transportu nie zamierza dokonywać zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony