REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)
Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów, skupiającej sklepy Top Market i Minuta8 w całej Polsce

Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów, skupiającej sklepy Top Market i Minuta8 w całej Polsce (fot. materiały prasowe)

Warszawskie sieci Top Market i Minuta8 zaniepokojone działaniami Rady Miasta Warszawy w sprawie ustalenia limitów zezwoleń na sprzedaż alkoholu w stolicy

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Warszawskie sieci sklepów spożywczych Top Market i Minuta8, posiadające razem ponad 100 placówek w stolicy są rozczarowane działaniami Rady miasta stołecznego w sprawie wprowadzenia nowych zasad udzielania zezwoleń na sprzedaż alkoholu. W ich opinii projekty maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w stolicy nie spowoduje ograniczenia i powszechności spożycia alkoholu.

Przedstawiciele sieci zwracają uwagę na fakt, iż zmiany wprowadzane są w okresie wakacji, podczas nieobecności wielu przedstawicieli branży.

– Odnosimy wrażenie, że tego typu ograniczenia winny być poddane konsultacjom społecznym i branżowym. Nasze obawy rodzi sposób przeprowadzenia zmian i możliwość wprowadzenia limitów ostatecznej liczby wydawanych koncesji, co mogłoby doprowadzić do utrudnienia prowadzenia działalności przez wielu handlowców w stolicy. Z podobną praktyką działań Rady miasta mieliśmy do czynienia przed dwoma laty – podkreśla Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów, skupiającej sklepy Top Market i Minuta8 w całej Polsce.

Takie działania Rada miasta st. Warszawy mogą – zdaniem PGS – doprowadzić do braku odnowienia koncesji dla wielu sklepów, co przełoży się na realne straty dla miasta – brak opłat za czynsze lokalowe, brak podatków od podmiotów działających w tej branży (sklepy osiedlowe).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Robert Sobczyk 2 7 miesięcy temu

  Rząd powinien skupić się na ograniczeniu spożyciu alkoholu przez nieletnich. To nie są żarty, ponieważ zdarzają się już przypadki śmiertelne (fragment komentarza niezgodny z regulaminem został usunięty) Dorośli ludzie wiedzą co robią więc im nie powinno ograniczać się sprzedaży alkoholu. W Polsce wciąż jest dużo sklepów gdzie nieletnim sprzedaje się alkohol.

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~alco.fun 1 7 miesięcy temu

  Ja tam zawsze wiem ile wypić, kontroluję ilość alkoholu względem poranka, bo jeżdżę samochodem za pomocą wirtualnego alkomatu (fragment komentarza niezgodny z regulaminem został usunięty)

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony