REKLAMAKORAL - Lodowa Finezja - Baner Główny (czerwiec-lipiec 2018)

(fot. materiały prasowe Tesco)

12 lipca 2017 r. w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi zapadł prawomocny wyrok ws. Magdaleny Zydler, zastępcy przewodniczącej NSZZ "Solidarność" przy Tesco Polska, przywracający ją po ponad dwóch latach do pracy w firmie - podaje związek zawodowy.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Magdalena Zydler 27 marca 2015 r. wyrzucona została z pracy w Tesco z powodu rzekomego ujawnienia poufnych informacji przedsiębiorstwa oraz korzystania z narzędzi dostarczonych przez pracodawcę w celach innych niż służbowe.

- Zwolniono mnie na podstawie art. 52 Kodeksu pracy, czyli za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków. Pracodawca zarzucił mi, że naruszyłam tajemnicę firmy i korzystałam ze służbowej poczty w celach prywatnych. To absurd. Nie podpisywałam żadnej klauzuli poufności. A tajemnica, którą rzekomo zdradziłam, to po prostu poinformowanie współpracowników o planowanych zmianach w zespole - mówiła Zydler w maju 2015 r. "Gazecie Wyborczej".

- Cała sprawa dla naszej koleżanki była bardzo traumatyczna i stresująca, jednak nie poddała się - komentują lipcowy wyrok Sądu Apelacyjnego związkowcy. I dodają: - Jest to z pewnością wielkie osobiste zwycięstwo Magdy Zydler, ale także zwycięstwo "Solidarności". Po 27 miesiącach walki udowodniono, że najważniejsze jest wspólne działanie i ludzka solidarność.

Źródło: solidarnosc-tesco.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony